Спецпроєкти

Як часто треба водити кота на профілактичний огляд: поради експерта


Деякі захворювання у котів протікають безсимптомно, тому важливо вчасно запобігти важкому перебігу хвороби і вилікувати її на ранніх етапах. У цьому допомагають профілактичні огляди – як часто треба показувати кота лікарю, розповідає Олександр Айшпур, кандидат ветеринарних наук, фахівець з навчання Royal Canin.

Як часто потрібно водити кота до ветеринарного лікаря 

Періодичність профілактичних візитів залежить від віку та стану здоров’я тварини. Наприклад, кошенята у віці від 6 до 8 тижнів поступово втрачають імунітет, переданий від матері. Тому вони потребують вакцинації від інфекцій із повторними щепленнями – відповідно до складеного графіка. 

Також у віці 6-8 місяців (максимум – до 1 року) тварину слід стерилізувати. Це зменшує ризик виникнення раку молочних залоз, матки та яєчників у кішок та запобігти захворюванню сім’яників і проявам статевої поведінки у котів.

Загалом графік візитів до ветеринарного лікаря протягом життя кота такий: 

  • до 1 року – відвідування відповідно до складеного графіка щеплень та залежно від стану улюбленця (від 2 разів на рік);
  • для дорослих котів – рекомендовані профілактичні огляди 2 рази на рік. 

Також варто слідкувати за вагою тварини: ожиріння спричиняє проблеми з щоденною активністю та пересуванням, а також може викликати діабет та суттєво скоротити тривалість життя кота.

Коли кота терміново потрібно показати ветеринарному лікарю

Краще зробити це терміново, якщо у тварини:

  • поганий апетит – може свідчити про шлунково-кишкові захворювання або діабет;
  • блювота і млявість – сигналізує про проблеми зі шлунково-кишковим трактом, нирками та печінкою;
  • запалення ясен – може вказувати на гінгівіт, стоматит, а також тепловий удар або отруєння;
  • проблеми із сечовипусканням – може свідчити про цистит, сечокам’яну хворобу тощо.

Частину цих хвороб можна попередити своєчасними профілактичними оглядами у ветеринарного лікаря.

«Коти у різному віці мають свої специфічні потреби. Комусь необхідна вакцинація та стерилізація, іншим – діагностика захворювань, боротьба з блохами або дегельмінтизація. Тому ми рекомендуємо регулярно проходити профілактичні огляди у ветеринарного лікаря. Це дозволить покращити догляд за улюбленцем та попередити деякі проблеми, – пародонтоз, ожиріння та цукровий діабет, захворювання сечовидільної системи», — зауважує експерт.

Раніше ми розповідали, як розпізнати стрес у тварини та допомогти їй.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь