Спецпроєкти

Як розпізнати абʼюз і здолати співзалежність: 5 книг про здорові стосунки

Як зрозуміти, що перебуваєш у токсичних стосунках, вийти з них та наступного разу побудувати щось кардинально інше? У межах міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» зібрали добірку науково-популярних книг про здорові стосунки, які допоможуть поставити правильні питання та знайти на них відповіді.

Володимир Станчишин «Для стосунків потрібні двоє»

У книзі український психотерапевт розповідає про моменти, які може переживати кожна пара. Що відбувається зі стосунками, коли вщухає перша закоханість? Як подолати кризи і конфлікти, та чому вони корисні для відносин? Чому домашнє насильство — це не приватна справа, та про неї варто говорити?

Автор простою мовою, із гумором та зрозумілими прикладами проводить нас різними стосунками та пояснює специфічні етапи в них. Окрім корисних порад для побудови здорових стосунків із партнером/-кою, ви також знайдете прості ідеї для налагодження спілкування з дітьми, батьками, людьми, що переживають втрату.

Ейвері Ніл «Якщо він такий чудовий, чому мені так погано? Як розпізнати та подолати абʼюз»

Ейвері Ніл — американська психотерапевтка, яка допомагає жінкам долати депресивні, тривожні розлади та інші складні стани. Впродовж років роботи вона постійно зіштовхувалася з сумним явищем: чимало жінок, що перебувають в абʼюзивних стосунках, про це навіть не підозрюють, адже психологічний тиск та маніпуляції легко сховати за турботою.

У прагненні допомогти жінкам у всьому світі фахівчиня виклала свій досвід на 250 сторінках, де детально пояснює, що відбувається у стосунках з психологічним насильством. Ця книга допоможе визначити, чи справді людина поруч вас використовує, знайти способи розірвати коло насильства та наново віднайти власну ідентичність.

Анна Топіліна «Люби без ілюзій»

У книзі культурологиня та соціальна працівниця розбирає здорові стосунки з точки зору хибних уявлень та патріархальних стереотипів, що супроводжують нас від самого дитинства.

Суспільний і культурний тиск, міфи про романтичне кохання, здорові та нездорові стосунки, тривожні маркери та інші важливі теми розкриваються на сторінках книги. Тому вона більше схожа на відвертий діалог з авторкою, під час якого ви зможете поставити собі чимало важливих запитань.

Мелоді Бітті «Долаємо співзалежність»

Проблеми із самооцінкою, знижений емоційний фон, страх самотності, задоволення потреб інших і постійне ігнорування власних… Якщо вам знайомі ці явища, то ця книга — для вас. У ній авторка детально розкриває наслідки поширеного стереотипу про те, що жінка чогось варта лише у стосунках, через який чимало жінок бояться піти від токсичних партнерів.

Мелоді розповідає життєві історії про співзалежність, які допоможуть визначити ваші координати та знайти вихід з лабіринту співзалежності, а також дає рекомендації для початку нового, вільного життя.

Бессел ван дер Колк «Тіло веде лік. Як лишити психотравми у минулому»

Залишили її наостанок, оскільки ця книга допоможе знайти спосіб подолати наслідки від травматичного досвіду — яким би він не був. Психіатр та психотерапевт Бессел ван дер Колк пояснює, як психологічні травми впливають на наш мозок та змінюють тіло, заважаючи відчувати самоцінність, самоконтроль, довіру тощо.

Книга поєднує теоретичну базу і досвід автора у власній роботі, що допоможе краще зрозуміти себе, а практична частина надає вдосталь корисних інструментів для відновлення.

Якщо ви страждаєте від домашнього насильства — не варто терпіти, чекати від кривдника змін чи пробачати. Ви можете розірвати коло насильства, звернувшись по безоплатну та анонімну допомогу, а корисні контакти зможете знайти на сайті інформаційної кампанії «Розірви коло».

Інформаційна кампанія «Розірви коло» реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, в межах програми з протидії та запобігання домашнього та/і гендерно зумовленого насильства, за підтримки урядів Великої Британії та Канади

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь