Спецпроєкти

100 тисяч пам’яток: волонтери створили найповніший список культурної спадщини України – подробиці


Волонтери зібрали найповніший відкритий список памʼяток української культурної спадщини, повідомили у ГО «Вікімедіа Україна».

Подробиці 

Кількість пам’яток у списках фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» перетнула межу в 100 000 об’єктів.

В організації зазначають, що «ювілейною» пам’яткою став костел Святого Матвія монастиря бернардинів XVII століття у селі Лешневі Львівської області. Наразі пам’ятка перебуває в аварійному стані.

«Подібного єдиного відкритого українського списку для пам’яток усіх рівнів створено так і не було, а Державний реєстр нерухомих пам’яток є неповним, а щоб із ним ознайомитися потрібно завантажувати pdf-документи, тоді як система “єПам’ятка” ще не почала роботу повноцінно» , – йдеться у повідомленні.

За словами членкині оргкомітету проєкту Ольги Крезуб, формування списку важливе в умовах повномасштабної війни: потрібно документувати стан пам’яток через фото, відео, вивчати та сприяти їхньому збереженню і захисту.

Всі охочі можуть доєднатися до кампанії з оцифровування документів до 31 січня за посиланням.

«Вікі любить пам’ятки» – це найбільший міжнародний фотоконкурс, який відбувається у більш ніж 40 країнах світу. Мета проєкту – зібрати фото пам’яток для ілюстрування статей Вікіпедії, а також спонукати людей до вивчення власної історії та культури.

Раніше ми розповідали, що український вікіпедист Антон Процюк отримав відзнаку «Вікімедієць року» за роботу ГО «Вікімедіа Україна»

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь