Спецпроєкти

Кластер PROSTIR під Львовом став першим інклюзивним складом в Україні. Що там буде?


Кластер складів і шоурумів PROSTIR  у селі Зимна вода на Львівщині став першим інклюзивним складом в Україні, який додали на «Карту інклюзивності ЛУН Місто – Місто без меж». Проєкт реалізовує девелоперська компанія Alterra Group

Як простір зробили інклюзивним

Вхід у будівлю облаштували у рівень з тротуаром, а на паркінгу створили місця для людей з інвалідністю. Деякі вбиральні адаптують під потреби батьків із дітьми та маломобільних груп населення.

Окрім того, для співробітників резидентів хабу девелопер проводитеме освітні заходи на тему сервісності та інклюзивності суспільства і просторів.

Загалом кластер має площу 11 тисяч м², на яких розмістяться 38 лотів від 175 кв. м до 4500 кв. м., які можна підлаштувати під будь-які бізнес-потреби. Наприклад, бізнес може облаштувати у приміщенні склад, офіс та шоурум одночасно – це дозволить підприємцям не витрачатись на оренду чи купівлю декількох приміщень.

Лоти доступні для оренди та купівлі, як для потреб свого бізнесу, так і в якості інвестиції. Девелопер передбачає планову дохідність на рівні 9,5% річних у доларах та окупність приміщення приблизно за 10 років. Заїхати в простір резиденти зможуть на початку другого кварталу 2024 року.

У якості дизайнерського рішення для PROSTIR в Alterra Group обрали скандинавський мінімалістичний стиль, аби кластер гармонійно вписувався у лісовий ландшафт. Зокрема, приміщення пофарбували у колір фалун – червоно-цегляний відтінок, яким часто фарбують фасади скандинавських будинків. До проєкту також долучили київське архітектурне бюро Aranchii Architects

У девелопера сподіваються, що PROSTIR стане пілотним проєктом, який дасть поштовх ринку комерційної нерухомості до інклюзивності та переходу від культури «сірих коробок» до красивих приміщень. 

«Зараз люди можуть заперечити: “Навіщо складу взагалі бути красивим та відкритим?” Приміщення у промзоні або сірий склад-ангар нібито ж теж виконує свою функцію. Але вже невдовзі й інші девелопери будуть використовувати схожі методи будівництва та концептів. І в Україні з’явиться ще більше красивої комерційної нерухомості, бо забудовники зрозуміють, що треба піклуватися про місто, природу і людей», – розповідає Дмитро Ковальчук, засновник девелоперської компанії Alterra Group.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь