Спецпроєкти

Режисерка Аліса Коваленко стала лауреаткою американської премії


Українська режисерка-документалістка Аліса Коваленко стала лауреаткою американської премії Chicken & Egg 2024, яка фінансово підтримує жінок і гендерно-неконформних режисерів-документалістів.

Подробиці 

31 січня організація оголосила вісьмох лауреаток премії 2024 року. Кожна з переможець отримає грант у $75 тисяч: $50 тисяч на вільний кар’єрний розвиток, $25 тисяч проєктного гранту та індивідуальну річну програму менторства.

За словами менеджерки компанії Елайши Стоукс, кінематографісти, які стикаються з бар’єрами, пов’язаними з їхньою статтю, расою, класом та місцем проживання, повинні мати фінансову свободу та гнучкість, коли починають працювати над новими проєктами.

«Не можу уявити більшої особистої та професійної підтримки в ці важкі для нас часи в Україні. Це перша нагорода такого рівня для мене», – прокоментувала нагороду Коваленко

Режисерка додала, що на початку повномасштабної війни вона повністю втратила віру в себе як режисерку, в кіно, у свою здатність робити щось далі у цій сфері. І хоч, за її словами, ця віра повернулася, вона досі «дуже тендітна» – і саме така підтримка «не дає цій вірі згаснути».

Аліса Коваленко – українська режисерка-документалістка й членкиня Європейської кіноакадемії, яка з перших днів повномасштабної війни доєдналася до лав Української добровольчої армії (УДА). Вона брала безпосередню участь у бойових діях на фронті в Київській та Харківській областях.

Раніше ми розповідали, що документальний фільм «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко став фільмом-відкриттям на Тайванському міжнародному кінофестивалі з прав людини у Тайбеї.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь