Спецпроєкти

СБУ не знайшла документального підтвердження зв’язків видавництва BookChef з країною-агресором


Українське видавництво BookChef отримало підтвердження від Служби безпеки України про відсутність звʼязків видавництва з рф. Висновок надійшов у відповідь на запит депутата Романа Лозинського.

«Документально підтверджені дані щодо можливих зв’язків товариства з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Букшеф” із державою-агресором (РФ) на день опрацювання депутатського звернення відсутні», – зазначено у документі.

Контекст

  • На початку 2024 року OSINT-агенція Molfar та онлайн-видання «Сенсор» оприлюднили матеріал, в якому було зазначено, що BookChef імовірно має звʼязки з рф.
  • Після публікації розслідування від співпраці з Bookchef відмовилися видавництво та мережа книгарень Vivat і книжкові рітейлери «Книгарня Є» та Yakaboo.
  • Співвласник мережі «Буква» та видавництва «КМ-БУКС» Ярослав Маринович дав коментар з приводу розслідування. У формі інтервʼю з неназваним журналістом він заявив, що «всі особисті відносини з росіянами були розірвані у 2014 році, а всі подальші наші дії, у тому числі юридичні, – це вихід із спільних проектів з ними, які були започатковані задовго до 2014 року».
  • Також, за словами Мариновича, «одним з двох засновників Сенсор-медіа є пан Ерінчак – людина, яка має невелику книгарню у Києві, дуже добрі зв’язки серед культурної спільноти, журналістів та користується певним авторитетом». Маринович додає, що Ерінчак є директором та співзасновником проєкту «Книгарня Сенс на Хрещатику», яка розташовуватиметься неподалік від одного з фізичних магазинів «Буква» в центрі міста.
  • Видавництво BookChef оголосило про зміну власника та проведення аудиту, який зможе підтвердити відсутність будь-яких операцій з рф.
    «BookChef змінює власника та залучає аудиторів до перевірки та надання підтвердження про відсутність будь-яких операцій з рф. Так само компанія очікує від правоохоронних органів документального підтвердження відсутності жодних порушень в діяльності компанії», – йдеться в дописі компанії.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь