Спецпроєкти

Сексуальні домагання та дискримінація на роботі: колишні працівники SpaceX Ілона Маска подали до суду


Семеро колишніх працівників подали до суду на компанію SpaceX, повідомляє Bloomberg. Серед причин – дискримінація жінок, натяки про сексуальні домагання та звільнення працівників через скарги. 

Подробиці

Позивачі зазначають, що дії компанії порушили закон штату про справедливе працевлаштування, який забороняє дискримінацію за ознакою статі й репресії проти працівників. 

Вони сподіваються, що їхні скарги на порушення громадянських прав привернуть увагу до культури компанії й покажуть нинішнім працівникам, що вони не самотні, зазначили працівники в інтерв’ю для Bloomberg.

Одна з позивачок заявила, що навіть після підвищення на посаді її не допускали до виконання певних завдань, відвідувань зустрічей й ухвалення рішень. Після того, як жінка поскаржилася своєму керівнику, що колега-чоловік привласнює її роботу, їй сказали, що вона «повинна бути скромнішою».

Суперечки між SpaceX і звільненими через критику Ілона Маска працівниками компанії тривають з 2022-го року – відтоді як звільнені працівники подали скарги на компанію через порушення федерального трудового законодавства. У січні 2024 року прокурори NLRB (Національної ради з трудових відносин США) погодилися з ними. У відповідь SpaceX подала до суду на відомство, заявивши, що їхні дії не конституційні. 

Фото: Mike Blake

Раніше ми розповідали, що компанія SpaceX найняла на роботу 14-річного програміста: він долучиться до розробки ПЗ для Starlink.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь