Спецпроєкти

Письменниця Вікторія Амеліна посмертно отримала премію за свободу слова


Українська письменниця Вікторія Амеліна посмертно отримала Премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова (Den norske Forfatterforenings ytringsfrihetspris). Про це повідомляє норвезька асоціація на сайті.

Подробиці 

У комітеті Норвезької асоціації письменників зазначили, що, вручаючи нагороду письменниці, хочуть привернути увагу до війни в Україні.

Амеліна є «сильним і чітким голосом» і передає український погляд на ситуацію, в якій українці опинилися, змушує увесь світ побачити наслідки, йдеться у заяві.

«Сьогодні Україна веде боротьбу не на життя, а на смерть, щоб вижити як нація, за право розвивати та зберігати свою власну мову, культуру – і не в останню чергу за право будувати суспільство з демократією та свободою слова. Вікторія Амеліна виступає – у теперішньому часі – як представник усього цього. Навіть після смерті вона є живим голосом для всіх українських письменників».

Вікторія Амеліна – українська письменниця та громадська діячка. У 2014 році вийшов її дебютний роман «Синдром листопаду». Книжка увійшла до десятки найкращих прозових видань за версією премії «ЛітАкцент–2014».

Письменниця померла в лікарні 3 липня, повідомили в українському ПЕН. У момент удару рф по Краматорську Вікторія була в ресторані Ria Lounge в центрі міста разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників.

Фото: PEN Ukraine

Раніше ми повідомляли, що американське видавництво Arrowsmith Press опублікує антологію загиблої української письменниці Вікторії Амеліної. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь