Спецпроєкти

В італійській бібліотеці відкрили читальну залу імені Вікторії Амеліної


1

У міланській бібліотеці Gallaratese відкрили читальну залу імені Вікторії Амеліної, повідомляє Український PEN.

«Бібліотека Gallaratese – це публічний простір, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів і текстів про Україну», – зазначили у PEN.

Ініціював відкриття зали головний редактор видання Linkiesta Крістіан Рокка. У PEN зазначили, що «газета з відповідальністю й щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах і на ділі».

На церемонії відкриття зали був присутній заступник міського голови Мілана з питань культури Томмазо Саккі. Перекладачка Ярина Груша прочитала уривок із другого роману Амеліної «Дім для Дома» італійською й один з останніх віршів Вікторії. 

Вікторія Амеліна – українська письменниця та громадська діячка. У 2014 році вийшов її дебютний роман «Синдром листопаду». Книжка увійшла до десятки найкращих прозових видань за версією премії «ЛітАкцент–2014».

Письменниця померла в лікарні 3 липня, повідомили в українському ПЕН. У момент удару рф по Краматорську Вікторія була в ресторані Ria Lounge в центрі міста разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників.

Раніше ми розповідали, що Вікторія Амеліна посмертно отримала Премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова (Den norske Forfatterforenings ytringsfrihetspris).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь