Спецпроєкти

Електронні книжки: що і як читають українці?


Аналітики «Книгарні «Є» провели дослідження і дізналися, які електронні книжки найчастіше читають українці і з яких гаджетів.

Найпопулярніші електронні книги за перший квартал 2024 року:

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка,
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією» Володимира Станчишина,
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина,
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа,
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера. 

В цей же період в магазинах «Книгарня «Є» лідером продажів теж стала «Я бачу, вас цікавить пітьма» Павлюка. Проте на цьому спільні вподобання закінчуються. В топ-5 фізичних продажів також – «Хірург» Тесс Ґеррітсен, «Хімія смерті. Перше розслідування» Саймон Бекетт, «Людина в пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла і «Кафе на краю світу» Джон П. Стрелекі.

Загалом покупці електронних книг найчастіше обирають твори українських сучасників: кожна шоста «електронка» – тобто майже втричі більше, ніж в продажах паперових книг. Серед поціновувачів читання з гаджетів також значно більше, ніж прихильників психологічної літератури, детективів та фантастики. А ось попит на сучасну зарубіжну прозу серед електронних та паперових книжок майже однаковий.

Який найпопулярніший гаджет для читання книг

Передбачувано це смартфон. Згідно з опитуванням серед клієнтів «Книгарні «Є», 63% покупців «електронок» читають їх з екранів телефонів. Лише 21% користуються спеціальними рідерами. Планшетні комп’ютері теж виявились зручним інструментом для читання – їм віддають перевагу 12% покупців електронних книг. Ще 4% опитаних обрали для читання ноутбуки та інші пристрої.

Раніше ми розповідали, що «Книжковий Арсенал» оголосив тему та кураторів події.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь