Спецпроєкти

Що робити, якщо вкусив кліщ: поради від медиків


Київські медики пояснюють, що робити, якщо вкусив кліщ, і як убезпечитися від укусу. Ця інструкція важлива, адже кліщі переносять серйозні захворювання, як-от хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт серед людей, піроплазмоз – серед собак.

Як дістати кліща

Якщо вкусив кліщ, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Видаляти кліща краще також з допомогою фахівця (наприклад, у травмпункті).

Якщо можливості звернутись до лікаря немає, от як дістати кліща самостійно: обережно розхитуйте його з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Важливо вилучити кліща разом із хоботком, а потім змастити рану 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився – скористуйтеся стерильною голкою. Після всіх маніпуляцій ретельно вимийте руки з милом.

Що робити після укусу кліща

Спостерігайте за самопочуттям. Якщо на місці укусу почервоніння, яке довго не проходить, пляма збільшується, набрякає, а також ви маєте головний біль, температуру, слабкість, обовʼязково зверніться до лікаря.

Медики радять обстежитися на антитіла до бореліозу. Кров зазвичай здається через три тижні після укусу.

Щоб кліщ не вкусив:

  • надягайте головний убір і світлий однотонний, із довгими рукавами одяг, що щільно прилягає до тіла (так легше помітити кліщів);
  • під час прогулянки та після повернення додому уважно оглядайте себе, ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям;
  • місце для пікніку, привалу звільняйте від сухої трави, гілок тощо в радіусі 20-25 м;
  • повернувшись із прогулянки, одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та попрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому;
  • домашніх улюбленців слід обробляти спеціальними ветеринарними засобами всю теплу пору року. після прогулянки варто оглядати їх перед тим, як впустити до помешкання;
  • використовуйте репеленти (засоби, що відлякують кліщів) – їх варто купувати в аптеці.

Раніше ми розповідали про гаджети, які захистять від комарів та кліщів – які стануть у пригоді, а від яких немає жодної користі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь