Спецпроєкти

Альтернатива Telegram. Українські розробники пропонують створити сервіс «Дія. Канали»


Українські розробники пропонують створити захищений сервіс «Дія.Канали», який може стати кращою альтернативою месенджеру Telegram. Про це пишуть журналісти «Детектор.Медіа», посилаючись на презентацію ГО «Аналітичний центр Інформаційних ресурсів» в «Укрінформі».

Подробиці

«Дія.Канали» – сервіс, завдяки якому держслужбовці, органи влади та медіа можуть інформувати громадян, пояснює член організації Олександр Олешко.

Під час презентації вчергове актуалізували питання безпеки месенджерів, зокрема Telegram. За словами аналітика організації Богдана Соломикіна, жоден застосунок, месенджер не може бути безпечним на сто відсотків. Найбільше питань – якраз до месенджера, засновником якого є виходець з рф.

«Наприклад, користувач відправив іншій людині свої паспортні дані, а потім вирішив видалити цю інформацію. В більшості платформ на сьогодні є можливість миттєвого видалення, й потім ця інформація відфільтровується із серверів, що її підтримують, — пояснив Олександр Олешко. — Проте наше дослідження показало, що в телеграмі після видалення така інформація зберігається ще протягом декількох годин. Ми не знаємо, куди вона потрапляє. Можливо, вона дійсно видаляється, щоб не перевантажувати сервери. Проте сам факт такої “затримки” схиляє нас до того, що телеграм є небезпечним для передачі даних. Для особистого спілкування — ми не рекомендуємо забороняти в цілому будь-які соцмережі, це справа вибору кожної людини. Разом із цим кожна особа хоче, щоб її персональні дані були захищеними».

Тому розробники пропонують створити українську альтернативу телеграму та іншим соцмережам і месенджерам: «У групи наших дослідників є ідея створити проєкт, що базувався б на одному з найпопулярніших застосунків у країні та зарекомендував себе справді якісним сервісом, — це “Дія”, який створений на коді, написаному українськими розробниками».

За словами Олешка, щоб не перевантажувати наявні можливості «Дії», розробники пропонують створити окремий сервіс «Дія. Канали» з авторизацією через материнський. Таким чином функціонує сервіс електронного кабінету водія, а невдовзі запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного

Раніше ми повідомляли, що в «Дії» зʼявиться посвідчення ветерана: вже стартувало бета-тестування.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь