Спецпроєкти

«Українська душа»: де шукати вишиванки ручної роботи


Вишиванка – це не просто одяг, а код української нації. Вона є символом культурної спадщини та ідентичності, зв’язком між минулим, сьогоденням та майбутніми поколіннями українців. У новій добірці  bit.ua розповідає про крафтові бренди, які створюють та розповсюджують вишиванки. 

Наша мета – підтримати локальний бізнес, який зміцнює економіку та створює нові робочі місця. Віримо, що щирі  історії  брендів здатні надихнути інших підприємців на творчість та реалізацію найсміливіших ідей. 

Де купувати вишиванки 

SVARGA 

Бренд вишитого одягу, що прокладає місток між українськими старовинними орнаментами і сучасністю. Фундаментом колекцій є старовинні та автентичні взірці вишиваного одягу.  

Майстри бренду відбирають натуральні тканини та постійно вдосконалюють вироби, наголошують засновники. 

Vyshyta

Створюють неповторні вироби, які можна рекомендувати друзям

Бренд заснований у 2019-му році та за цей час виріс з невеликої сторінки в інстаграм до потужного швейно-вишивального цеху у Івано-Франківську. Vyshyta виробляє носибельний одяг, пропонує унісекс-моделі та використовує автентичні орнаменти з різних регіонів України. 

Однією з головних цінностей є інклюзивність, тому у бренда представлена велика розмірна сітка та існує опція кастомізації виробів. 

Swan sewing

Бренд має власне виробництво у Києві та створює одяг з вишивкою, а також текстиль для дому. Майстри Swan sewing використовують натуральні тканини та виконують індивідуальні замовлення. 

Anatana

З любов’ю до українських традицій

Бренд виробляє вишиванки ручної роботи. В асортименті представлені сорочки, плаття, є зокрема дитяча лінійка. Використовують натуральні тканини, оздоблюють вироби мереживом та бісером. Майстри враховують індивідуальні побажання клієнтів та створюють деякі позиції в єдиному екземплярі. 

Tetiana Moskivets

Бренд втілює ідеї клієнтів та створює унікальні вироби з авторською вишивкою. Крім традиційних сорочок та суконь, тут можна знайти комірці, бомбери та текстиль. 

Коза Дереза 

Речі, які колекціонують та передають у спадок

Бренд ручної вишивки, що представлений у 26 країнах світу. В асортименті – одяг, декор та традиційні прикраси. Майстри створюють вироби за індивідуальними параметрами та мірками. Команда дбає про якість, безпечність та екологічність виробів. 

Spadok

Вишиванки з історією

Бренд має власне виробництво тканин, що базується на Івано-Франківщині. Виконують вироби з вишивкою з різних регіонів. 

У межах проєкту «Візуальний код українців»  ми разом з колекціонером давніх речей українського побуту Богданом Петричуком розповідали, якими були традиційні обереги українців, як вони зображувались за допомогою спеціальних символів та яке значення мали.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram