Спецпроєкти

Знайшли на вулиці пташеня? Імовірно, це злеток – от що (не) варто з ним робити


Навесні та влітку можна побачити на вулицях невеликих птахів, яких можна переплутати з пташенятами. Вони менші за розміром, ніж дорослі птахи, самостійно пересуваються та можуть тікати, якщо ви спробуєте взяти їхн на руки.

Невеликі птахи, в яких вже є пірʼя замість пуху – це злетки. Вони ще не дорослі, але вже не зовсім безпорадні, до того ж за ними зазвичай наглядають батьки.

Що робити, якщо знайшли злетка?

Скоріш за все, десь поруч його батьки – вони можуть подавати сигнали, особливо якщо ви наблизитеся до їхньої дитини. Це нормально: таким чином дорослі птахи слідкують за своєю дитиною, і це значить, що пташка під наглядом і в безпеці.

Чіпати злетка не варто за винятком ситуації, коли він, наприклад, знаходиться на дорозі, де їздять автівки. Тоді варто перенести його у більш безпечне місце. Це треба робити обережно, адже його тривожні батьки можуть завадити це зробити – наприклад, якщо йдеться про ворон, які доволі агресивно захищають своїх пташенят.

У Kyiv Animal Rescue Group порадили перед тим, як переносити пташеня-ворону, накинути на голову куртку, щоб захиститися від можливих атак ворон. Також, якщо поруч є інша людина, вона може спробувати обережно відігнати ворон-батьків, поки ви швидко переносите пташеня у більш безпечне місце – наприклад, у траву подалі від дороги.

Якщо ви помітили, що зліток травмований – шкутильгає, на тілі видні поранення, зімʼяте крило абощо, – краще викликати служби порятку тварин чи зателефонувати орнітологам. Переконайтеся, що поранена пташка у безпечному місці, та зверніться за допомогою до спеціалістів.

У Києві можна звернутися за допомогою щодо птахів за номерами:

  • 067 185 45 45 (ветеринарна клініка Exovet);
  • 097 137 02 09 (ветеринарна клініка Інни Васильковської).

Раніше ми розповідали, що робити, якщо поліція не реагує на порушення прав тварин.

Фото з обкладинки: фб Kyiv Animal Rescue Group

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь