Спецпроєкти

Держкіно має переобрати склад Ради з Державної підтримки кінематографії: рішення суду


1

Держкіно має провести конкурс для обрання нового складу Ради з Державної підтримки кінематографії, після чого оголосити новий конкурс на розподіл бюджетних коштів. Верховний Суд підтримав позов Національної спілки кінематографістів, про що 13 червня повідомила адвокатка юридичної компанії Axon Partners Надія Денисюк.

Згідно з рішенням від 12 червня 2024 року, Верховний Суд України визнав нинішній склад Ради нелегітимним, відхиливши касаційну скаргу Кабінету Міністрів.

Адвокатка зазначила: це рішення означає, що всі суб’єкти кінематографії тепер матимуть право обрати новий склад Ради, і Держкіно повинно провести новий конкурс, щоб уникнути використання коштів неповноважним органом.

Шостий апеляційний адміністративний суд ще 23 квітня підтримав позов Національної спілки кінематографістів, визнавши продовження повноважень Ради незаконним. Однак 24 квітня Держкіно подало заяву до Верховного Суду, який призупинив рішення про незаконність діяльності Ради, що викликало обговорення в українській кіноспільноті. Це дало змогу Держкіно провести пітчинг з розподілом 589,6 млн гривень – це рекордна виділена сума.

Рада з державної підтримки кінематографії (РДКП) – це орган Держкіно, що визначає, які фільми отримають фінансування через процедуру пітчингу. 7 березня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 203 про продовження повноважень членів Ради, посилаючись на воєнний стан.

Українська кіноакадемія висловила незгоду з цим рішенням, заявивши, що воно суперечить Закону України «Про державну підтримку кінематографії». Національна спілка кінематографістів України 12 травня подала позов проти Кабміну, оскаржуючи рішення Держкіно щодо продовження повноважень членів Ради.

Раніше ми повідомляли, що «Сільпо» запустила проєкт до 100-річчя з дня народження режисера Сергія Параджанова (справжнє імʼя – Саркіс Параджанян).

Обкладинка: очільниця Держкіно Марина Кудерчук, джерело – сайт Держкіно

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь