Спецпроєкти

«Натхнені Параджановим»: мережа «Сільпо» запустила проєкт до 100-річчя з дня народження режисера


1

Мережа «Сільпо» запустила проєкт до 100-річчя з дня народження режисера Сергія Параджанова (справжнє імʼя – Саркіс Параджанян).

Щоб дізнатися про фільми та колажі режисера, його вподобання в їжі, а також яким чином надихнув Леді Гагу, Девіда Бові та Мадонну, можна зайти на просвітницький сайт.

У магазинах мережі українці також можуть посмакувати каву з колекційних стаканів із зображенням режисера та перейти на сайт за QR-кодом. Основою дизайну «натхнених» стаканів стали ілюстрації художника Олександра Грехова.

Для наповнення просвітницького сайту мережа супермаркетів співпрацювала з Музеєм Сергія Параджанова у Єревані. Музей надав світлини колажів митця та фото намальованого Параджановим у 1974 — 1977 роках плаката до фільму «Тіні забутих предків». У межах проєкту створили 5 освітніх роликів про життя режисера, митців, натхнених Параджановим, кінострічки «Колір граната» та «Тіні забутих предків» тощо.

Спікером освітніх роликів, який надав експертну підтримку в створенні проєкту, став український режисер та кінознавець Андрій Алферов.

«Фігура Сергія Параджанова — вічно жива статуя свободи України. Свободи абсолютної. Важко знайти в історії національного кіно та культури імʼя, навколо якого б точилася така кількість оцінювальних штампів і яке було б настільки недооцінене. А тим часом у світі Сергій Параджанов вважається найвідомішим режисером України, про нього пишуть книги, ставлять вистави, знімають документальні фільми, його художні відкриття сьогодні є джерелом для світової попкультури, її індустрії розваг. Роботи Параджанова — наче ключі до чорного ходу України. Завдяки своєму особливому відчуттю “українського” він створив національний код, вивівши його в “Тінях забутих предків”. Проте став не тільки національним пророком, а видатним художником світового рівня», — каже Андрій Алферов, режисер та кінознавець.

Портрети Параджанова та ілюстрації з його фільмів стали основою дизайну колекційних кавових стаканів, які мережа «Сільпо» розмістила у своїх магазинах. Для створення дизайну «натхнених» стаканів ілюстратори переосмислили кадри зі стрічок «Тіні забутих предків», «Колір граната», ілюстрації Кори Церетелі та світлини режисера.

У дизайні стаканів також використані цитата Сергія Параджанова «Найстрашніше — проґавити прекрасне!» та фраза «Я помщуся світу любовʼю».

Більше про життя Сергія Параджанова — звідки виникли його висловлювання, коли режисер почав створювати колажі, чому його посадили за ґрати тощо — українці можуть дізнатися на сайті проєкту.

Раніше ми повідомляли, що Сергія Параджанова реабілітували через 50 років після вироку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь