Спецпроєкти

Екоактивісти покрили Стоунгендж помаранчевою фарбою – подробиці


Вчора, 19 червня, у Великій Британії двоє екоактивістів з кліматичного руху Just Stop Oil розпилили фарбу помаранчевого кольору на мегаліт Стоунгендж. Про це повідомляє видання BBC. 

Подробиці

Акція відбулася за день до початку святкування літнього сонцестояння на Стоунгенджі.

Поліція вже затримала 21-річну студентку Оксфорду Ніам Лінч та 73-річного Раджана Найду з Бірмінгема.

Організація Just Stop Oil заявила, що помаранчева порошкова фарба була кукурудзяним борошном, яке швидко змиється дощем. Однак прем’єр-міністр країни Ріші Сунак назвав подію «ганебним актом вандалізму».

Археолог Майк Піттс зазначив, що поверхні мегалітів, які протягом десятиліть були захищені, дуже чутливі: вони повністю вкриті доісторичними позначками, тож будь-яке пошкодження поверхні може призвести до негативних наслідків.

Протестувальники вимагають, щоб новий парламент Великої Британії узгодив з іншими урядами спільний план припинення видобутку і спалювання нафти, газу та вугілля до 2030 року.

В організації зазначили, що схожі акції протесту можуть повторитися цього літа в інших місцях світу, якщо уряди країн не вживуть заходів. 

У попередньому матеріалі ми розповідали, що міністерка культури Франції Рашида Даті повідомила, що необхідно впровадити новий закон для стримування активістів, які псують витвори мистецтва у музеях.

Раніше у Парижі екоактивістка приклеїла наклейку на картину «Макове поле» імпресіоніста Клода Моне у музеї дʼОрсе. Жінку затримали. На майці активістки було написано +4 градуси за Цельсієм – зміна середньої температури у світі.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь