Спецпроєкти

Активісти Just Stop Oil розбили скло картини XVII століття в Національній галереї


Двох протестувальників Just Stop Oil заарештували після того, як вони розбили захисне скло картини «Rokeby Venus» Дієго Веласкеса в Національній галереї, повідомляє Telegraph.

Організація протесту опублікувала відео, на якому видно, як двоє протестувальників розбивають скло картини XVII століття в Лондонському художньому музеї.

«Настав час справ, а не слів. Настав час просто зупинити нафту», – заявила протестувальниця на відео.

Чоловік-активіст додав:

«Політика нас підводить. Політика підвела жінок у 1914 році. Якщо через нові ліцензії на нафту та газ загинуть мільйони, мільйони. Якщо ми любимо історію, якщо ми любимо мистецтво і наші сім’ї, ми повинні просто зупинити нафту».

Протест організували після того, як стало відомо про майбутнє оприлюднення нового закону, який дозволяє щороку вводити нові ліцензії на нафту і газ.

Картину зараз вилучили з експозиції для огляду.

Це не перша подібна акція руху Just Stop Oil. У жовтні 2022-го екоактивістки залили томатним супом картину Ван Гога «Соняшники», висловивши свій протест проти видачі ліцензій на нафту і газ. У тому ж місяці екоактивісти «Останнього покоління» облили пюре картину Клода Моне «Стоги сіна». Вони заявили, що привертали увагу до прогнозованої кліматичної кризи.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь