Спецпроєкти

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні повідомляє про найбільшу місячну кількість жертв серед цивільного населення


1

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) повідомила сьогодні, 7 червня, що у травні відбулося значне збільшення кількості жертв.

У травні загинуло на 31% більше цивільних осіб, ніж у квітні, що стало найбільшою кількістю жертв серед цивільного населення майже за рік.

«Більше половини втрат у травні припало на місто Харків та область, де 10 травня російські збройні сили розпочали новий наземний наступ, – сказала Даніель Белль, голова ММПЛУ. – Основною причиною великої кількості жертв серед цивільного населення є використання авіаційних бомб і ракет у прифронтових населених пунктах та у Харкові».

Пані Белль зазначила, що атаки в Харкові були одними з найбільших за кількістю загиблих, але і жодне інше місце в Україні не було безпечним. У своїй щомісячній доповіді про шкоду цивільному населенню ММПЛУ зазначила, що в травні в Україні загинули щонайменше 174 цивільні особи та 690 отримали поранення. Це є найбільшою кількістю жертв серед цивільного населення з червня 2023 року:

23 травня російські ракети влучили в друкарню в Харкові, через що семеро працівників загинули і ще 21 цивільна особа, переважно жінки, отримала поранення. Через два дні дві авіабомби вдарили по «Епіцентру», великому будівельному супермаркеті у Харкові, убивши 19 людей і поранивши 54, у тому числі багатьох працівників. 31 травня численні ракети влучили в житловий район Харкова, включно з багатоповерховим будинком, у результаті чого загинули дев’ять цивільних осіб і щонайменше 15 отримали поранення.

У травні переважна більшість жертв серед цивільного населення (92%) та пошкодження освітніх та медичних закладів (96%) продовжують відбуватися на території, контрольованій урядом України.

ММПЛУ також задокументувала 24 атаки на енергетичну інфраструктуру (19 атак на підконтрольній Уряду України території та 5 на території, окупованій рф), в результаті яких були зруйновані або пошкоджені електростанції та підстанції, що тимчасово перервало доступ до електро- та водопостачання. Також за травень задокументували шість атак на залізничну інфраструктуру на підконтрольній Уряду України території.

Раніше ми повідомляли, що більшість українських медійників відзначають погіршення психологічного стану.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь