Як доглядати за цуценям: добірка корисних порад
Як доглядати за собакою у малому віці, аби у тварини сформувався імунітет та для ментального та фізичного здоров’я у майбутньому, пояснюють Фахівці Waltham Petcare Science Institute.
Збалансоване харчування та пиття
Цуценята потребують спеціального раціону, який відрізняється від харчування дорослих собак. Повноцінний та збалансований раціон забезпечить їх необхідними амінокислотами, білками, мінералами, жирами та вітамінами.
Годування
- Годувати цуценя варто частіше і меншими порціями. Наприклад, собаку віком від восьми тижнів до чотирьох місяців слід годувати кожні чотири години, а перше годування має бути рано вранці.
- Потім частоту годування можна поступово зменшувати з чотирьох до трьох разів на день. А у віці чотирьох-шести місяців переходити до дворазового харчування.
Пиття
Цуценята отримують необхідну воду з молоком матері, а після відлучення їм слід давати свіжу питну воду.
Регулярний чекап
Важливо слідкувати, аби цуценя росло та набирало вагу у межах визначених норм. У тварини також повинні бути помітними талія та ребра, однак вони не мають бути чітко видимими.
Ожиріння є розповсюдженою проблемою серед тварин. Тому важливо дотримуватися рекомендацій щодо збалансованого харчування, щоб підтримувати його здорову вагу.
Перші етапи соціалізації
Період соціалізації особливо впливає на характер та темперамент собаки. Соціалізація та знайомство з навколишнім світом у віці від трьох до 12 тижнів допоможуть тварині краще адаптуватися та запобігти появі соціальних та поведінкових проблем у дорослому віці.
Кроки соціалізації:
- контакт з іншими тваринами;
- знайомства з різними людьми та дітьми;
- відвідування ветеринарних клінік;
- подорожі на авто та у транспорті;
- ходьба по різних поверхнях;
- шуми, які зазвичай можна зустріти вдома та поза ним;
- різні аксесуари: нашийники, повідці, ремені, ящики, ремені безпеки, намордник та одяг.
Тренування
Розпочати тренування цуценяти варто з перших днів життя разом. Навчання починається з винагороди за хорошу поведінку та ігнорування небажаної поведінки. Деякі з основних команд, які собака має опанувати: сидіти, лежати, підійти, ні.
Якщо у цуценяти виникають проблеми з поведінкою, важливо порадитись з експертом кінологом.
Фізична активність
Достатній рівень фізичних навантажень є актуальним для всіх цуценят та особливо для активних та службових порід.
Цуценятам великих порід потрібно більше часу для розвитку, і тому вони можуть страждати від проблем із суглобами. Тому варто порадитися з ветеринаром щодо тривалості вправ для вашого улюбленця.
Регулярний ветеринарний догляд
До двох місяців після народження цуценят краще утримувати вдома без прогулянок на вулиці.
Прогулянки варто розпочинати тільки після дегельмінтизації та комплексної вакцинації від інфекційних хвороб. Важливо скласти календар щеплень та дотримуватись рекомендацій та термінів щеплень надалі.
Після другої комплексної вакцини собаку можна починати виводити на прогулянку та знайомити з іншими тваринами.
Аби цуценя виросло здоровим, важливо отримати консультацію ветеринара щодо контролю ваги, харчування, вакцинації, боротьби з паразитами, стерилізації тощо.
Раніше ми пояснювали, як зрозуміти, що тварині не підходить корм, та як правильно перевести її на інше харчування.