Спецпроєкти

Як зрозуміти, що тварині не підходить корм? Поради від ветеринарного лікаря


1

Як зрозуміти, що тварині не підходить корм, та як правильно перевести її на інше харчування, пояснює кандидат ветеринарних наук, фахівець з навчання Royal Canin Олександр Айшпур.

Як зрозуміти, що варто змінити корм для тварини?

Серед причин, з яких необхідно змінити корм:

  • несистематичні розлади травлення;
  • погане поїдання корму;
  • алергічні реакції;
  • вік тварини (наприклад, перехід від корму для кошеняти/цуценяти до корму для дорослого кота/собаки);
  • стерилізація тощо.

Активність домашньої тварини також може підштовхнути змінити раціон улюбленця. Адже активні собаки, а тим більше ті, які займаються певним видом спорту, потребують більше калорій, ніж менш рухливі. Відповідно їм необхідний раціон із високим вмістом білка (щонайменше 28%).

«Якість корму та рівень активності тварини – не єдині причини переходу на інший раціон. Харчування необхідно змінювати відносно віку улюбленця, наявності певних хвороб, вагітності або стерилізації. Іноді це досить непросто: деякі домашні тварини, особливо коти, можуть бути перебірливими в кормі або є неофобами – їм складно пробувати щось нове. Ключовим прийомом для успішного переходу на інший корм є поступовість в зміні харчування. Це дозволяє уникнути розладів травлення та зайвого стресу у тварини»,  — зазначає експерт. 

Як правильно перейти на новий раціон

Перехід на новий раціон має бути поступовим при кожній зміні корму, незалежно від віку тварини, – як у цуценят або кошенят, так і у дорослих. Заміну раціону необхідно проводити протягом тижня, поволі збільшуючи частку нового корму в старому:

  • 1-2 день: 75% старого раціону + 25% нового;
  • 3-4 день: 50% старого раціону + 50% нового;
  • 5-6 день: 25% старого раціону + 75% нового;
  • 7 день і далі: 100% нового раціону.
Така методика забезпечує перехід тварини на новий раціон із мінімальним стресом. Протягом цього часу необхідно слідкувати за вагою та самопочуттям улюбленця. Якщо з’явились симптоми хвороби або нездужання, слід виключити новий корм із раціону та проконсультуватись з ветеринарним лікарем.

Впродовж кількох тижнів після переходу правильний корм почне впливати на організм улюбленця. Це буде помітно: тварина стане жвавішою та більш грайливою, у неї з’явиться здоровий апетит, шерсть набуде природного блиску, а розлади травлення не спостерігатимуться.

Раніше ми розповідали, що кияни можуть долучитися до розробки оновлених правил утримання домашніх тварин.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь