Спецпроєкти

Як правильно допомагати тваринам у спеку – інструкція


Коти та собаки мають природну терморегуляцію, але влітку все одно не убезпечені від перегрівання і тепловогу удару. bit.ua зібрав корисні поради, як правильно допомагати тваринам у спеку.

Забезпечити доступ до свіжої води

У спеку важливо не допускати дегідрації, тому тваринам потрібно регулярно пити. Воду варто міняти кілька разів на день, щоб вона була свіжою. Забезпечте тваринам постійний доступ до чистої та свіжої води. Міняйте воду кілька разів на день, щоб вона була прохолодною.

У суху бездощову погоду бездомні коти й собаки не мають природного доступу до води. Тож, якщо ви підгодовуєте вуличних тварин, також не забувайте наливати їм свіжу воду, яку треба оновлювати принаймні двічі на день.

Зберігати природну терморегуляцію тварин

Не варто обстригати котів та собак на літо повністю: це порушує їхню природну терморегуляцію. Водночас важливо регулярно їх вичісувати, якщо тварини мають густу шерсть – щоб вона не збивалася в грудки і не ставала додатковим чинником перегрівання.

Виводити на прогулянку, коли температура найнижча

Прогулянки рано-вранці чи пізно ввечері оптимальні у спекотні дні. Також за можливістю продумуйте маршрут таким чином, щоб тварина мала змогу хоча б тимчасово сховатися в затінок.

Допомогати тварині охолодитися

Для цього є спеціальні охолоджувальні килимки або навіть просто змочені водою рушники. З кондиціонерами є кілька проблем: через відключення світла вони не завжди доступні, а також є ризик переохолодити кімнату, що теж не є корисним для собак і котів.

Не залишати котів і собак в автівці

Навіть на пʼять хвилин. У спеку машини швидко нагріваються, і тварина може зазнати теплового удару.

Вчасно реагувати на симптоми перегріву котів та собак

Серед них – тяжке дихання, слабкість, збільшення серцевого ритму, слинотеча або блювання, падіння на бік.

Якщо тварині стало погано у спеку:

  • якщо вона на вулиці, перенести її в тінь,
  • не намагатися дати пити насильно, заливаючи воду в рот, щоб тварина не захлинулася,
  • намочити лапи, живіт та вуха водою кімнатної температури (не крижаною) або покласти на живіт змочений рушник чи будь-яку іншу тканину, міняючи її, коли почне нагріватися,
  • занурювати у холодну воду повністю не можна, щоб не змінити тиск кота чи собаки і не спровокувати шок,
  • відвести тварину в лікарню.

Раніше ми розповідали, що UAnimals та Асоціація родин захисників «Азовсталі» презентували благодійну колекцію про тварин, які чекають своїх людей із полону.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь