Африканські пінгвіни опинилися на межі зникнення – подробиці
Африканські пінгвіни опинилися на межі зникнення у дикій природі, повідомляє Всесвітній фонд дикої природи.
Подробиці
За даними Міжнародного союзу охорони природи, нині у світі залишилося приблизно 19,8 тисяч африканських пінгвінів, з яких менш ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження — це майже на 75% менше, ніж три десятиліття тому. Основними загрозами для виду стали зміни клімату та комерційне рибальство, що значно ускладнює пошук їжі.
У Південній Африці розташовано шість колоній африканських пінгвінів, які становлять 76% світової популяції. Попри створення «заборонених зон» для риболовлі у 2024-му році, ключові території для їхнього харчування все ще недостатньо захищені, через що пінгвінам доводиться конкурувати за їжу з рибалками, що загострює ризик вимирання виду.
Африканські пінгвіни — невеликі птахи, зростом 60-70 см і вагою 2-4 кг, з характерними чорно-білими плямами, що утворюють унікальний візерунок на тілі кожної особини, і чорною смужкою на грудях. Їхня особливість – гучний крик, схожий на крик віслюків, за що їх ще називають «віслючими пінгвінами». На відміну від більшості інших видів пінгвінів, африканські пінгвіни адаптовані до теплішого клімату.
Раніше ми повідомляли, що дослідники будуть відстежувати фотографії користувачів соцмереж, на яких з’являються різні тварини, зокрема зебри та кити. Так вони здобуватимуть інформацію про види, що зникають.