Спецпроєкти

Понад половина українських мігрантів планують повернутися додому — дослідження

Життя
Текст: bit.ua

Понад половина українських мігрантів, які нині живуть у країнах ЄС, планують повернутися в Україну, однак не можуть назвати конкретні терміни. Про це свідчать результати третьої хвилі дослідження компанії Gradus, проведеного у травні 2026 року.

Подробиці 

Згідно з опитуванням, 53% респондентів мають намір повернутися в Україну. Водночас, якщо у 2025 році про таке бажання заявляли 68% опитаних, то цьогоріч цей показник знизився.

У Gradus зазначають, що на п’ятому році повномасштабної війни вимушена міграція дедалі частіше перетворюється з тимчасового рішення на довгострокову життєву стратегію. Попри емоційний зв’язок із Україною, рішення про повернення дедалі більше залежить від безпекової ситуації, економічних перспектив і загальної стабільності.

Результати дослідження представлять на Ukraine Recovery Conference 2026.

Раніше ми розповідали, що 80% українців читають книжки, але регулярних читачів значно менше.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь