Cпецпроєкти

5 порад тим, хто вирішив слухати вініл

Керуючись власним досвідом, підготував рекомендації тим, хто хоче мати вдома програвач і слухати вініл у своє задоволення.

Уважно огляньте кімнату, в якій ви б хотіли поставити саундсистему. Вам знадобиться 3-5 квадратних метра житлоплощі, яку займуть:

  • програвач
  • підсилювач
  • 2 колонки
  • поличка для платівок

Бажано, щоб розташування колонок утворювало якусь симетрію щодо того місця, де будуть знаходитися слухачі. Ідеальне розташування – рівносторонній трикутник з вершинами зі спікерів і вашого розташування. Але у світі немає нічого ідеального, так що просто попробуйте наблизити ситуацію до подібної.

У цьому просторі вашого будинку тепер житиме музика. Порадійте цьому факту і вирушайте на пошуки того самого програвача.

Новий програвач

Зараз на ринку з’явилося досить багато пропозицій, підбадьорилися зрілі бренди, повернулися легендарні і з’явилися нові.

Я позначу кілька факторів, які варто брати до уваги:

  • бажаний бюджет
  • реальні відгуки (їх знайти і відрізнити від замовних досить легко)
  • дизайн (адже вертушка має вам подобатися)

Не беріть занадто дешевий програвач – він не звучить. Також не беріть все в одному – компонентні рішення куди краще, вони вписуються в рельєф домашнього інтер’єру, і щось можна з часом проапгрейдити.

Вживаний програвач

Тут буду суб’єктивним. Я прихильник hi-fi 80-х, коли дорогі технології прийшли в кожен будинок і надовго. Тобто виробники робили добротну і надійну, а – головне – довговічну техніку.

Якщо ви помітили, джинси 80-х можна було носити 10 років, а нинішні розлітаються за рік. В аудіо-маркеті я спостерігаю часом схожі тенденції.

80-ті відмінно працюють. Все аналогове, просте, без додаткових процесорів і покращень. Але, можливо, я просто ретроград.

Пропозицій вживаних програвачів дуже багато. Як варіант – знайдіть групу у фейсбуці і зважтеся на пост «Допоможіть зібрати саундсистему з програвачем». Завалять пропозиціями, а дівчатам ще й знижку зроблять, без всякого сексизму. У таких ком’юніті всі всіх знають, так що недоброякісна пропозиція практично виключено. А ще – привезуть, налаштують і підключать.

Колонки і підсилювач

Бажано, щоб вони були одного бренду, так найпростіше потрапити в органічне поєднання. Якщо ви збираєте все з різних джерел, то знову ж таки, запит в профільному ком’юніті викличе бурхливе обговорення. І вам приємно створити затребувану тему, і експертам шаблями повиблискувати в жвавих дебатах.

Фонотека

Перші куплені пластинки – зазвичай це матеріалізація пубертатних захоплень, слухали ви на касетках AC / DC або Kiss, або в вашому Spotify застрягли Том Йорк і Майкл Ківанука.

Можу тільки сказати, що музика взагалі і музика на пластинках відрізняються тільки тим, що друга буде займати фізичний простір. А значить, щось швидкоплинне і незначне, але вже куплене, може одного разу перейти в категорію «мотлох», або якщо м’якше, архів.

Купівля платівки – справа відповідальна, але захоплива. Мені подобається робити це частіше офлайн, в магазинах, в подорожах, на ярмарках. Однак дуже багато цінних для мене релізів куплені в онлайн-сторах з безмежним репертуаром, або на онлайн майданчиках у фейсбуці. Продають і в інстаграмі, але я не пробував.

ДІзнатися про вінілові колекції відомих українців та підгледіти класні екземпляри тепер можна в відеошоу 33/45, яке ми створили спільно з Радіо Аристократи. Серед гостей: неперевершена Джамала, Антон Птушкін, Сергій Вовк, Дар’я Коломієць, Олексій Согомонов, Ніл Тарасов та ін.

Загалом, тепер у вашому бюджеті з’явилася стаття витрат. А витрати приємні тільки тоді, коли вони чимось виправдані, а у разі з пластинками цих факторів досить багато.
У шоу 33/45 приходять чудові люди, щасливі від того, що одного разу вони вирішили збирати музику на платівках. Подивіться на їх світлі обличчя годинку-іншу. І приєднуйтеся до їх числа!

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Сергій Бобровський
керівник наукової групи UPEA
Михайло Федоров
Міністр цифрової трансформації
Анастасія Федорова
засновниця бренду COVER
Сергій Дербак
пластичний хірург
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
Рекомендоване