Люди, які змінили світ моди
Коко Шанель – модельєрка, яка не просто задавала моду, а створила новий стиль. Саме вона популяризувала чоловічі речі, які стали носити жінки: штани, сорочки, чим подарувала жінкам свободу. Запровадила моду на засмагу, показала, як вийти зі злиднів і стати жінкою self-made. Майже в кожної з нас у гардеробі є маленьке чорне плаття, як від Коко Шанель.
Марлен Дітрих – акторка, яка пішла далі за будь-яку модницю, повністю перевтілившись у чоловічий костюм-трійку, та носила навіть фраки. Сприяли тому післявоєнні часи, за яких жінці потрібно було бути сильною. Проте водночас вона любила носити хутро, паєтки, яскраві наряди в стилі голлівудського гламуру та шику і таким контрастом показувала, що жінка може бути різною й одягатися залежно від настрою. Такою сміливістю вона завоювала звання ікони стилю.
Нині костюм зі штанів для жінок – норма, він є трендом майбутнього сезону. Ось звідки взялися піджаки-оверсайз як із чоловічого плеча, які будуть на піку популярности цією весни. І навіть чоловіки, які раніше таку моду не розуміли, розсмакували нову застібнуту на всі ґудзики сексуальність.
Стиль Марлен до сьогодні лягає в основу сучасних образів: на подіумах ми можемо часто спостерігати квіти у волоссі чи на піджаках, хутро поверх костюмів чи вуаль, яку так любила додавати Марлен для більшої загадковости.
Якщо Шанель і Дітрих показали, що можна носити що завгодно, то Мод Ваґнер довела, що й зі своїм тілом можна робити все що завгодно: майже вся вона була розмальована татуюваннями й стала першою жінкою, яка ввела їх у моду.
Одрі Гепберн – акторка, яка стала кумиркою багатьох: дівчата копіювали та надихалися її образами з фільму «Сніданок у Тіффані»: її вмінням одягатися легко та недбало навіть у діамантах і вечірній сукні.
Ґрейс Келлі мала елегантне відчуття стилю: їй неймовірно личили пастельні відтінки, штани з високою талією в поєднанні з сорочками. Вона додавала до своїх вбрань довгі рукавички, тонкі ремінці, улюблені хустки. Для багатьох Келлі була іконою стилю.
Діана Вріланд – жінка, яка навчила американок експериментувати з яскравими кольорами та червоними помадами. Вона не боялася створювати провокаційних образів. І, врешті-решт, саме Вріланд зробила Vogue таким, яким ми його знаємо й любимо сьогодні.
Мері Куант не була настільки відомою дизайнеркою, як Коко Шанель, та саме вона створила мініспідницю, яка стала одним із символів сексуальної революції. Першою мініспідницю почала носити Твіґґі – вона поєднувала цей предмет гардеробу зі светрами та балетками. Твіґґі мала коротке волосся та яскраво фарбувала очі. Її легкі образи й екстремальна худоба були мрією багатьох дівчат.
Жаклін Кеннеді – перша леді США – не хотіла залишатися в тіні свого президента-чоловіка. Вона розмовляла мовою моди, і багато жінок хотіли наслідувати стиль Жаклін, який максимально підкреслював її красу.
Мадонна – співачка, яка змінила погляд на образи та одяг артистів завдяки власному екстравагантному стилю. Вона виходила на сцену в корсеті з конусоподібними чашечками, який був створений разом із дизайнером Полем Ґотьє.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.