Що робити після отримання рішення суду про стягнення аліментів?
Питання, що ж робити, коли вже ніби як є рішення суду про стягнення аліментів, але нема самих аліментів, виникає досить часто. Особливо, коли суд виніс рішення про стягнення аліментів, а боржник їх не хоче платити добровільно.
Розберімось, що робити та куди бігти.
Отже, після того, як рішення суду набуде чинності, варто отримати в канцелярії суду копію рішення суду з відміткою про набрання законної сили та оригінал виконавчого листа.
Далі виконавчий лист разом із заявою про відкриття виконавчого провадження про примусове стягнення аліментів подаємо особисто або надсилаємо цінним листом з описом вкладення до державної виконавчої служби або приватного виконавця за місцем реєстрації боржника.
Якщо боржник офіційно працевлаштований, то виконавчий лист надсилає виконавець за місцем його роботи та аліменти відраховує бухгалтерія.
А якщо ні?
У такій ситуації потрібна робота виконавця: розрахувати суму аліментів за кожен місяць, якщо вони стягнуті в процентному співвідношенні; знайти боржника; провести з ним роботу, у разі потреби (за наявності боргу, що перевищує розмір платежів за чотири місяці) вжити обмежувальних заходів (накласти арешт на майно боржника, обмежити його виїзд за кордон, а також право керування автомобілем, полювання, носіння зброї).
З урахуванням того, що в одного виконавця часто сотні, а то й тисячі справ у провадженні, то можна зрозуміти, що всі справи охопити одразу неможливо, тому для конструктивної роботи з виконавцем стягувачі залучають адвокатів, які допоможуть у роботі з виконавцем, дізнаються більше інформації про боржника та проконтролюють, чи всі можливі заходи вжив виконавець до боржника.
Якщо ви платник аліментів.
Бувають й інші ситуації, коли боржник платить аліменти на картку стягувачеві, а останній подає до виконавчої служби лист і стверджує, що нічого не отримував.
І закон на боці стягувача.
У таких випадках обов’язково залучайте адвоката, доводьте, що платили (перераховуючи аліменти на картку або надсилаючи поштовий переказ, обов’язково вказуйте призначення платежу «аліменти» за який місяць та кому), зберігайте квитанції про оплату за всі роки оплати.
Навіть якщо боржник сплачує аліменти на депозитний рахунок виконавчої служби, законом України «Про виконавче провадження» передбачено його обов’язок повідомити виконавця про таку оплату. Бажано до копії квитанції додати лист із проханням перерахувати аліменти стягувачу.
Стягнення аліментів досить кропітка робота, але досягти справедливості можна і краще пройти цей процес із фахівцем.
Це щоб точно уже.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.