Cпецпроєкти

Про дівчинку, дівчину та жінку

Думаю, мені пощастило з генетикою: у свої практично сорок я рідко на них виглядаю. Ну от хіба не висплюсь чи сильно перенервую. Та і в принципі у мене ще й такий тип обличчя, що важко зрозуміти, 28 років його власниці чи 39.

Звичайно, в більшості випадків мене це влаштовує: наприклад, подобається ходити на побачення з молодшими хлопцями і відчувати себе їхньою ровесницею.

Та я помітила, що десь останніх років п’ять не хочу, щоб до мене говорили «дівчинко» навіть в якості компліментів. Доросла я внутрішньо до жінки, досвідченої, з купою цікавих історій, і таке звертання мене ображає.

Недавно якраз мала розмову з підписницею на цю тему. Вона написала в чат-бот і десь в середині діалогу прозвучало те саме слово, яке так сильно мені фонить. В кінцевому результаті ми прийшли до консенсусу, позицію свою я пояснила, а співрозмовниця зрозуміла все правильно.

Здається, що десь приблизно у свої тридцять відчула, що виросла і більше не хочу бути дівчинкою з хвостиками, в підлітковому одязі та з відчуттям повної безпорадності по життю. Тоді я пробувала вперше бунтувати, виходило з перемінним успіхом.

Пригадую, як хотілося додати більше сексу в одяг та поведінку, а мене все одно заганяли в рамки недорослості: «Ну мені ж так подобається ця мила спідниця», «Ой, для чого тобі той корсет і панчохи, це виглядає вульгарно» чи «Не буває такого в ліжку, не видумуй».

Блін, як же мене ковбасило! Хотілося аж кричати: я виросла! я не дитина! Хоча, буду відвертою, від слова «жінка» на мою адресу так само колотило, ніби бути нею – це щось непристойне, заборонене і неправильне.

А потім таки дійшло: боятися чи не приймати свій вік та стан неправильно – і так, я жінка.

Думаю, в багатьох з нас живе страх не бути молодою, затребуваною, страх «вийти в тираж» і перестати бути комусь потрібною. І суспільство гарно тим почуттям спекулює: продає молодість на кожному кроці.

Креми, процедури, операції, дієти, спорт. Не виглядай на свій вік. Приховуй зморшки. Роби підтяжки. Мовчи про досвід. Одягайся правильно. Роздягайся спокусливо. Груди мають бути пружні, сідниці підтягнуті. У п’ятдесят виглядай на тридцять, але краще не говори про роки. Не хворій. Не старій. Тримай себе в руках. Накладай маски в інстаграм. Молодись до останнього.

От для мене фраза «Яка чарівна дівчинка» звучить як заборона бути в тому віці, в якому я є. Це таке не дуже приємне нівелювання мого життєвого досвіду. Це неможливість старшати та старіти. Та це нереально. Ми живі і змінюємося. І я так кайфую від себе зараз!

Колись, в свої сімнадцять, думала, що сорок – це вже старість і сексу, радості та задоволення в такому віці просто не буває.

Як круто, що я помилилася.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Пані М.
блогерка
Гаррі Андреасян
СЕО Doc.ua
Наталія Пірак
засновниця Fly_Academy
Сергій Бобровський
керівник наукової групи UPEA
Ми в Телеграмі
підписуйтесь