Cпецпроєкти

Про секс у звичайному кіно

А знаєте, біс з ним, з тим порно: давайте поговоримо про стереотипи щодо сексу у звичайному кіно. Бо зараз практично в будь-якому фільмі є сцена, де хтось з героїв обов’язково влаштовує дорослі ігрі в ліжку чи на інших поверхнях, до яких дотягується. І, якщо чесно, мене це трохи бісить. Бо там-таки мало спільного зі справжнім життям.

Як показують секс у звичайному кіно

Ось, приміром, вони забігають в квартиру чи в номер готелю, він з розгону кидає її на ліжко чи штовхає до стіни, зриває одяг чи навіть рве труси (дорогі, бляха, труси!) – і парочка зливається в пориві пристрасті, кінчаючи якщо не одночасно, то хоча б дуже швидко і бурхливо.

Якщо мене так шмякнути об стіну, то єдине, куди я захочу – це в травмпункт. А якщо мій партнер порве на мені мою улюблену білизну, то в травмпункт буде потрібно вже йому. Безперечно, розумію: для красивої картинки часто опускають купу деталей, але вони важливі.

Наприклад, пункт з активною згодою. Те, що ви подивилися один одному в очі в барі і пішли трахатися мовчки в туалеті – це ще не згода. Сказати словами через рот – дуже крута практика. Принаймні так ви зрозумієте, що ваш несподіваний партнер досить тверезий, щоб займатися сексом, і таки робить це за взаємною згодою.

Або питання щодо презиків. От скажіть, ви часто бачите у фільмах момент, коли герої перериваються на секунду чи дві та беруть засіб захисту? Це ж так неромантично! – чули таке? А я чула. А знаєте, що ще менш романтично? Лікуватися від венеричних захворювань чи розказувати своїм наступним партнерам/партнеркам про свій ВІЛ-статус, якщо про нього запитають. Безумовно, останній не є кінцем життя в наш час: вчасно підібрана терапія дає людям жити повним та насиченим життям.

Ще періодично в кіно проскакує момент, коли чоловік практично силою змушує дівчину до сексу, вона спершу відбивається, та за секунд 20 її рухи змінюються і вона вже сама починає скеровувати в себе чоловіка.

Щодо немитих рук у мене і так був пунктик – ще до того, як це стало мейнстрімом. А в кіно такого явно не показували:)

Та моє улюблене: оргазми. От як дізнатися, яким буває пік, якщо його ніде нормально не показують? Просто «обожнюю» момент, коли жінка зверху, він кінчив, всі стогнуть, вона з нього падає – і хоч би рум’янець на щоках з’явився. Та навіть зачіска не зіпсувалася.

Звичайно, ви можете сказати: «Що ж ти, авторко, пишеш про секс, а поводишся, як бабка на лавочці під під’їздом? Це ж просто кіно!» Так, це фільм, і часто багато речей просто не показують: ну кому ж цікаво дивитися, як герої сплять, їдять, ходять в туалет чи чистять зуби. Але в цьому кіно показують можливу модель комунікації між партнерами. І якщо під час фільму головний герой трахається направо і наліво і ніде в кадрі навіть не миготять презики, то і ніби їх і не треба. Ну або питати згоди в партнерки на якусь практику в ліжку: і так все ясно ж!

А ніхрена не ясно.

Я тішуся, що зараз знімають багато класних і крутих серіалів для молоді, де тему сексу піднімають теж. Радію, що в мережі з’являються розбори відомих фільмів – з позиції людей, які перебувають в адекватних стосунках і з собою і зі своїми партнерами. Бо хоч це все і кіно, та там є рольові моделі, на яких хтось та й орієнтується.

Безперечно, нікому не треба максимально документальне кіно. Та і фільми про здорові дорослі стосунки рідко знімають: там нема драми, відсутній надрив та страждання, люди вміють словами через рот говорити про проблеми як в парі, так і в сексі, доходять до консенсусу та сімейних психотерапевтів. І трахають один одного не в мозок, а в призначені для цього частини тіла – за взаємною згодою і з максимумом задоволення для всіх учасників процесу: хоч в готельному номері, хоч в подружньому ліжку, хоч в туалеті в барі.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Гаррі Андреасян
СЕО Doc.ua
Пані М.
блогерка
Наталія Пірак
засновниця Fly_Academy
Сергій Бобровський
керівник наукової групи UPEA
Ми в Телеграмі
підписуйтесь