Cпецпроєкти

Тренування онлайн: бути чи не бути? Розбираємося й вирішуємо

Тренування онлайн стали великим трендом у березні 2020 року. Згідно з Google Trends, за останні п’ять років Україна найактивніше шукала «тренування онлайн» навесні 2020 року, забила на спорт з вересня до листопада й трохи пожвавішала ближче до новорічних свят.

Можна сказати, що онлайн – це всього лише тренд, який мине, необхідність й адаптація до суворої реальности. Та я вже бачу, як людям починає подобатися одомашнення й оцифровування дуже багатьох процесів.

Навіть на останньому тижні моди в Парижі можна було побачити вплив локдауну: презентації пройшли у фортецях, на пляжах і в полях, якомога далі від людей. Balenciaga взагалі зробила показ у комп’ютерній грі! А одним ыз головних трендів сезону стане носіння сукні поверх штанів. І навіть повернувся на подіуми Альбер Ельбаз (колишній креативний директор будинку Lanvin), відомий своїми химерними короткими сукнями, який не втримався й під короткі сукні одягнув на дівчат штани та кросівки.

Ми втомилися, ми змучилися, та чого гріха таїти – мало не здохли на локдауні! Але нам сподобалося, і ми багато чого зрозуміли.

Моя психотерапевтка каже, що розповідати все потрібно від першої особи, щоб не узагальнювати, тому розповім, що зрозуміла я про онлайн загалом і спорт-онлайн зокрема.

Але краще, як Стів Джобс, в історіях.

Онлайн стирає кордони

Моя клієнтка працює інженеркою на нафтових вишках. Вона живе в трьох країнах, постійно в русі й три тижні поспіль проводить посеред океану на платформі. І вона знає, що для підтримки форми потрібно займатися регулярно.

Тренера за собою возити не будеш. А ось ноутбук – будь ласка!

Ми почали тренуватися у 2018 році й регулярно тренуємося нині. Ми тренувалися в аеропортах, океані, готелях, тренажерних залах різних країн. Ми підготувалися вже до двох лижних сезонів, постійно поліпшуємо гнучкість, контроль над тілом і поставу – і зупинятися не збираємося.

Онлайн стирає кордони, і тепер можна тренуватися з улюбленим тренером на відпочинку, у відрядженні або будучи мамою маленької дитини, що прирівнюється до трьох років позбавлення волі пересування.

Знайомо? Тоді наступна історія для вас.

Онлайн економить час

В іншої моєї клієнтки троє дітей. У мене взагалі дуже багато клієнток із маленькими дітьми, тому що онлайн – це єдиний можливий вид спорту для них. Вийти з кімнати навіть до душу – це розкіш, а знайти чотири години на поїздку в зал, тренування, душ і повернення додому – це швидше веселий мем, ніж реальність.

Тренування онлайн вимагає п’яти хвилин підготовки: приготувати килимок і комп’ютер, налити води, переодягнутися – і вуаля! Дзвінок від тренера, тренування, а через годину можна знову займатися своїми справами.

Зручно ще й те, що дитину можна посадити поруч, тому що в імпровізованому спортзалі у вітальні або спальні є тільки одна клієнтка, яка може робити все, що хоче! Ну хіба не круто?

Онлайн допомагає з регулярністю

Великий бонус економії часу ще й тому, що є значно менше причин ухилятися та пропускати спорт.

Згідно з великим дослідженням застосунку FreeLetics, опублікованим у New York Times, перше місце серед причин не тренуватися посідає брак часу. А найпопулярніша причина пропуску тренування – хронічна втома.

Онлайн заощадить і час, і сили, і значить що? Правильно: ви частіше ходитимете на тренування! Я візьму на себе відповідальність і скажу, що онлайн ще й дає кращий результат, тому що є менше причин для пропуску, тренування відвідуються регулярно. А ще онлайн чомусь мотивує людей менше розмовляти й відпочивати, і щільність самого тренування виходить більшою, ніж під час особистої зустрічі.

Ну і ще одна маленька історія.

Нещодавно я готувала для великої компанії семінар про користь фізичних навантажень. Шукала приклади досліджень, які доводять прямий вплив регулярности занять на здоров’я. Натрапила тоді на великий онлайн-курс із нейронауки на платформі Coursera.

Головний лектор, професор Вайт, поставив запитання: що найкраще ви можете зробити для свого мозку, щоб продовжити його здорове функціонування?

Я вам чесно зізнаюся, відповідь здивувала навіть мене. Виявляється, краще, що ми можемо зробити для нашого мозку, – бути фізично активними.

На щастя, тепер навіть за умов обмеженого переміщення й закритих клубів, фітнес – це не розкіш, і за свої мізки можна не переживати.

Підбиваючи підсумки, хочу сказати, що фінальний локдаун цієї весни підкосив і мене: холодно, на вулиці не погуляєш. Кафе, ресторани, коворкінг і навіть магазини закрито. І єдина доступна розвага – супермаркет «Сільпо» недалеко від будинку.

Не звалитися в сумне очікування завершення чергового дня допомагають тільки навчання, робота і спорт. І все це онлайн, у моєму ноутбуці. Шкода, що поплескати по спині онлайн ще не можна. Але я думаю, потрібно просто почекати кілька років, і прогрес дістанеться й цього.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Михайло Федоров
Міністр цифрової трансформації
Лєра Татарчук
засновниця БФ «Твоя опора»
Пані М.
блогерка
Назарій Гусаков
амбасадор UPEA
Ми в Телеграмі
підписуйтесь