Спецпроєкти

В Україні подовжили та посилили карантин. Розповідаємо, що зміниться


Сьогодні на засіданні уряд ухвалив рішення подовжити карантин до кінця цього року і посилити обмеження.

«Поки що це найдієвіший механізм приборкання пандемії», – заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль, відкриваючи засідання.

Що зміниться?

Відтепер у «зеленій» зоні дозволять зібрання не більше ніж 50 людей, у «жовтій» – не більше ніж 30, у «помаранчевій» – не більше ніж 20 осіб. Однак усі зібрання, як і раніше, мають проводити з дотриманням соціальної дистанції та маскового режиму.

Проведення спортивних заходів буде дозволено, але без глядачів.

За пропозицією Міносвіти рекомендовано від 15 жовтня почати шкільні канікули, які триватимуть до 30 жовтня, а потім у закладах середньої освіти можуть знову перейти до дистанційних занять.

Крім цього, уряд рекомендує дистанційне навчання для ВНЗ від 15 жовтня до 15 листопада та рекомендує виїхати з гуртожитків.

Ресторани та інші заклади харчування мають працювати максимум до 22 години. Проте дозволено доставляти їжу та видавати замовлення з собою у нічний час.

Загалом, як заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль, за нинішньої динаміки поширення коронавірусу «медична система може не витримати», а в Україні може повторитися сценарій, за яким хвороба поширювалася в Італії та Іспанії навесні цього року.

Раніше ми розповідали, що британський орган охорони здоров’я Public Health England (PHE) втратив дані 16 000 тестів на коронавірус через просту технічну помилку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь