Спецпроєкти

Добірка настолок і не тільки: у що пограти в компанії друзів чи з дітьми


Вечірки, зустрічі з рідними та навіть побачення можна урізноманітнити цікавими іграми. Вони допоможуть не лише весело провести час, а й зблизитися з людьми та дізнатися про них щось нове. Підказуємо, у що пограти в компанії людей, удвох та через мережу.

У що пограти з друзями?

Вибухові кошенята

Для цієї гри необхідно мати спеціальну колоду карт. Спершу з неї дістають усі карти «знешкодь» та «вибухове кошеня» й роздають гравцям по чотири карти. Тоді кожному ще додають карту «знешкодь».

«Вибухових кошенят» потрібно покласти до колоди на одну менше, ніж кількість гравців. Перед початком гри карти потрібно перетасувати.

Серед ходів є:

«Атакуй» – гравець пропускає хід, а наступний ходить двічі.

«Зроби ласку» – учасник може забрати карту іншого на власний вибір.

«Пропусти хід» – гравець не може витягнути карту.

«Заглянь у майбутнє» – учасник може переглянути верхні три карти колоди.

«Вибухове кошеня» – учасник вибуває.

«Знешкодь» – анулює вибухове кошеня.

«Стоп» – зупиняє будь-який хід, окрім «вибухового кошеняти».

Еліас

Чудовий варіант того, у що можна пограти з гостями. Для гри потрібна колода карт зі словами, дошка з фішками й пісочний годинник. Можна також завантажити мобільний застосунок. Гравців необхідно розділити мінімум на дві групи. У кожній має бути щонайменше двоє гравців.

Один учасник команди повинен пояснювати слова з картки, не використовуючи спільнокореневих. Інші – відгадувати їх.

Основне завдання – пояснити якомога більше слів за час, що вимірюють пісочним годинником. Команда робить стільки кроків на дошці, скільки слів відгадала. Виграє той, хто першим дійде до фінішу.

Крокодиллер

Для цієї гри існує застосунок на смартфон. Вона трохи схожа на Еліас, але пояснювати слова необхідно за допомогою жестів і рухів. А ось слова використовувати заборонено.
Гравці можуть розділитися на команди або грати кожен сам за себе. По черзі вони передають смартфон із завданнями. Кожне складається зі слова, яке потрібно пояснити, та умови, яку потрібно виконати водночас. Наприклад, учасник повинен показати слова, водночас наспівуючи або голосно сміючись.

У що пограти по переписці?

Правда чи дія

Ця гра дуже популярна на вечірках, але в неї також можна пограти по переписці. Ставте людині каверзні запитання, а вона нехай сама вибирає: відповідати правду чи виконувати ваше бажання.

А щоб переконатися, що партнер по грі точно виконує умови, попросіть його зняти дію на відео або зробити щось у мережі.
Цю гру можна використати, щоб розкрити всі таємниці, коли не знаєте, у що можна пограти з хлопцем по переписці.

Дві правди, одна брехня

Тут ви можете ввімкнути свою фантазію. Правила прості: розповідаєте дві правдиві історії та одну вигадану. Або ж два правильні факти про себе, а один – ні. І ваш партнер по переписці має відгадати, що з цього брехня. А тоді навпаки – історії пропонує він, а вгадуєте ви.

Mad Libs

У що можна пограти вдвох на відстані – так це у вигадування історій. Гра полягає в тому, що ви повинні написати коротку історію, пропустивши в ній важливі слова. Завдання напарника – вставити слова так, щоб історія вийшла максимально смішною.

А якщо у вас обох не дуже з фантазією, можна завантажити гру Mad Libs.

У що пограти вдвох?

Я ніколи не…

Цю гру ще називають «П’ять пальців». Суть у тому, що ви повинні сказати про те, що ніколи не робили в житті. Наприклад, «Я ніколи не втікав від злих собак». А якщо ваш друг робив це, то він згинає палець. Тоді настає черга іншого гравця.

Гра триває доти, поки один з учасників не загне всі п’ять пальців на руці.

Той, хто програв, повинен виконати бажання переможця. Тоді гру можна продовжувати далі.

Хто я

У цю гру можна грати як удвох, так і великою компанією. Кожен гравець пише на стікері персонажа так, щоб ніхто інший цього не побачив. Тоді стікер передають учаснику справа. Кожен наклеює собі листочок на лоб так, щоб не побачити напис. Виходить, що гравці бачать усіх персонажів, окрім власного.

Почергово  учасники ставлять навідні запитання, щоб відгадати свого персонажа. Запитання потрібно формулювати так, щоб відповісти на них можна було «так» або «ні».

Гра може завершитись тоді, коли перший гравець відгадає хто він. Або коли всі учасники відгадають.

Say the Same Thing

Ця гра – чудовий варіант того, у що можна пограти вдома вдвох.

Правила такі: обоє гравців на рахунок три викрикують кожен своє слово. Далі завдяки асоціаціям учасники повинні дійти до однакового слова. Знову і знову на рахунок три вони повинні викрикувати слова, що складаються в логічний ланцюжок, поки не скажуть однакове слово.

Найбільш цікавою гра є тоді, коли початкові два слова кардинально відрізняються.

У що пограти втрьох?

Трамвай смерті

Це комічна настільна гра, у якій ведучому потрібно вибрати, яким шляхом поїде трамвай і кого він переїде. Решта (двоє) гравців стають суперниками та переконують ведучого розчавити персонажа одне одного. Та лише стрілочник вирішить, куди поїде трамвай. А той, чий персонаж залишився живим, отримує жетон.
У наступному турі гравці міняються ролями.

Уно

Кожному гравцю роздають по сім карт із колоди. Серед них є карти з різними цифрами чотирьох кольорів, карти, що примушують наступного гравця пропускати хід, брати дві карти підряд, міняти напрямок ходів, брати гравця чотири карти та міняти заданий колір. Кожному учаснику потрібно походити картою такого ж номіналу або кольору.
Коли у гравця залишається в руках одна карта, він повинен вигукнути «уно». Якщо він цього не зробив, за нього може вигукнути інший гравець. Тоді попередній учасник повинен взяти ще одну карту з колоди.

Мета гри – позбутися всіх карт за партію й набрати найменшу кількість балів за гру. Гра завершується, коли один з учасників набрав 500 балів.

Уно – чудовий варіант розваги, якщо ви вибираєте, у що можна пограти вдома втрьох або більшою компанією.

Дай відповідь за п’ять секунд

Для цієї гри можна придбати колоду спеціальних карт, а можна підготувати запитання заздалегідь. Суть у тому, що кожен гравець почергово повинен відповісти на запитання впродовж п’яти секунд. Якщо він це робить, отримує бал.

Якщо учасник не встигає відповісти за п’ять секунд, черга переходить до наступного гравця.

Запитання можуть бути простими: наприклад, назвати три європейські столиці або три марки чаю. Але суть у тому, щоб відповідати дуже швидко.

У що пограти з дитиною?

Скажи, який?

Якщо вибираєте, у що пограти з дітьми, зверніть увагу на цю просту гру. Вона підійде для малюків від 3 до 6 років. Для гри потрібен лише м’яч та ваша уява. У неї можна грати вдвох із дитиною або групою.

Починає дорослий. Він кидає дитині м’яча й одночасно називає будь-який предмет, тварину чи людину. Учасник, який спіймав м’яч, повинен швидко назвати три ознаки цього предмета. Тоді він кидає м’яч наступному гравцю або дорослому й також називає предмет. Гра може тривати нескінченно.

Заборонений рух

Гравці стоять на невеликій відстані одне до одного, ведучий – обличчям до учасників. Ведучий визначає заборонений рух – наприклад, руки вгору. Усі гравці мають запам’ятати його.

Тоді ведучий починає швидко називати й показувати різні рухи: крок назад, руки на обличчя і т. д. Інші за ним повторюють. Серед цих рухів він повинен показати заборонений. Завдання дітей – вчасно зреагувати й не повторити цей рух.

Гра підійде для дітей від 5 до 10 років.

Домалюй

Для гри необхідні кольорові олівці та папір.

Діти згинають папір навпіл й малюють голову та груди свого персонажа. Це потрібно робити так, щоб інші не бачили. Тоді аркуш необхідно перевернути малюнком вниз і передати своєму сусіду справа. Учасник, який отримав аркуш, домальовує тулуб і ноги персонажа.

Гра може повеселити дітей від 8 до 12 років.

У що можна пограти удвох через мережу?

FIFA

Замість того, щоб кричати гравцям на екрані телевізора, куди їм бігти та як бити м’яч, краще самі зіграйте у віртуальний футбол. Якщо ви не знаєте, у що пограти вдвох через мережу, то FIFA – чудовий варіант для гри з напарником.

Перед грою ви зможете потренуватися й обрати гравців до своєї команди. А вже під час поєдинку спробуєте забити гол із центра поля, як Патрік Шик.

Hunt: Showdown

Це не звичайний шутер, а справжній екшн. Події відбуваються в альтернативному 19 столітті. Фішка гри – реалістичність. Хрустіння гілок під ногами, крики наляканих ворон, зброя за реальними прототипами та нічні місії майже в повній темряві.

Найкраще грати у Hunt в компанії від двох до чотирьох гравців. Тож збирайте власну команду мисливців і вирушайте долати монстрів та забирайте нагороду.

У що можна пограти вдома?

Час Валери

Ваша вечірка притихла й ви не знаєте, у що можна пограти вдома, коли нудно? Час Валери! Це гра з надувною лялькою, яку варто придбати тим, хто втомився від банальної пантоміми. Бо показати назву фільму або число на ляльці – завдання не з простих.

До надувного Валери в комплекті йдуть ще картки зі словами. Завдання кожного гравця – показати максимальну кількість слів і не вмерти зі сміху.

Щелепи

Ще одна трохи шалена гра, яка примусить вас сміятися до сліз. У наборі є вставні щелепи й картки із завданнями. У поєднанні вони дадуть бурю позитивних емоцій.
З цим незвичайним аксесуаром гравцям доведеться називати слова, пити воду та навіть співати пісні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь