Спецпроєкти

Made in Lviv: 10 львівських гуртів, які варто послухати


Від інді-року до ембіенту і неокласики

Музична мапа Львова є доволі різноманітною: попри значне тяжіння до етнічних мотивів, музиканти шукають себе і в таких жанрах, як інструментальний хіп-хоп, стоунер-рок, шугейз, неокласика та інших. bit.ua підготував підбірку з десяти львівських колективів та виконавців, які проявили себе у 2016 році.

The Cancel Band

Серце проекту The Cancel – у Львові. Саме тут Андрій Зеленський створює і записує свої композиції. Понад рік тому сольний проект розширився до повноцінного колективу, у який увійшли музиканти з різних міст. Творчість групи можна окреслити як синтез хіп-хопових бітів, фанкових настроїв і справжньої джазової імпровізації. У 2016-му The Cancel і DJ Shon записали платівку The All Boom. А також колектив потішив своїх прихильників кількома концертами.

Плесо

Група «Плесо» у 2016 році презентували декілька синглів з обіцяного міні-альбому, реліз якого затягнувся з початку осені. Незаважаючи не це, композиції «Висота», «Птаха» та «Імена» засвідчили, що колектив відчутно прогресує. Також варто відзначити акустичні лайви фронтмена Олександра Васецького у костелі Святого Лазаря.

Machu Picchu

Головне відкриття 2016 року – юні інді-рокери Machu Picchu. Влітку музиканти записали дебютний EP Fossil. Така музика могла б народитись десь на берегах Темзи.

Єгор Грушин

Одесит Єгор Грушин потрапив до нашого списку невипадково. Цей музикант вже довгий час живе і створює музику у Львові – місті, яке його надихає. У 2016-му піаніст презентував нову платівку Once, яку й радимо послухати.

tqxm-dlu0auJoryj Kłoc

Музику цього колективу можна було б охарактеризувати як етно-хардкор. Аби сповна насолодитись їхньою творчістю, варто хоча б раз побувати на концерті. Кілька днів тому музиканти презентували альбом Koza, який містиь 13 давніх і маловідомих коляд у незвичних аранжуваннях.

Manu

Ще одне відкриття 2016-го – експериментальний ембіент-проект Михайла Балога, учасника джазової формації Shockolad. Наприкінці листопада медитативна музика Manu прозвучала у Домініканському соборі. Без сумніву, один з найпам’ятніших виступів року.

15179081_1759725007623300_5983507335288644836_n

Burdon Folk Band

На початку року Burdon Folk Band отримав престижну музичну премію Eiserner Eversteiner на фестивалі FolkHerbst у Німеччині. Цей колектив все частіше можна зустріти десь за кордоном, ніж у рідному Львові. А тому в жодному разі не можна пропустити їхній виступ у FESTrepublic. club 12 січня.

0004502766_10Somali Yacht Club

Одні з найпомітніших представників української стоунер-сцени. Музику Somali Yacht Club важко вмістити у конкретні жанрові рамки – їй притаманний синтез думу, шугейзу, психоделіки і пост-металу. Справжнє відкриття для тих, кому бракує «важкого».

Poupée F

Львівська команда Poupée F балансує на межі інді-року та поп-мотивів. Пропонуємо переглянути live-відео на одну з нових пісень, презентованих весною 2016-го.

Lemko Bluegrass Band

Lemko Bluegrass Band – це органічне поєднання української етніки та американського блюґрасу. Музика, що не знає кордонів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь