Спецпроєкти

Нічне життя: як !FESTrepublic. club формує клубну культуру Львова


За півроку у Львові виступили 10 ді-джеїв топ-рівня

Не минуло й півроку з часу відкриття !FESTrepublic. club, а уявити музичне життя Львова без цього закладу вже неможливо. Кожного місяця тут грають сети імениті представники європейської електронної сцени – Jan Blomqvist (Німеччина), Spectrasoul (Велика Британія), Tom Swoon (Польща), Vakula (Україна) та інші. На черзі британець Smoove та ісландці GusGus

Про перемоги і невдачі, що спіткали !FESTrepublic. club у перші п’ять місяців діяльності, bit.ua розповіла арт-менеджер нічного клубу Ольга Дзедзик.

 3

!FESTrepublic. club повинен відрізнятися від усіх львівських клубів. Це було одним з першочергових завдань. Основна відмінність полягає у тематичному наповненні. Хотілося, щоб відвідувачі усвідомлено приходили на вартісну музику. На тих ді-джеїв і виконавців, які пишуть власні сети, створюють щось унікальне. Це для нас принципово. Також керуємося тим, щоб було різноманіття музичних жанрів – техно, драм-н-бейс, хаус, техно-хаус і так далі. Намагаємося з’ясувати, яка музика подобається львівській публіці.

Перший ді-джей, якого ми привезли до Львова, був шокований. Це німець David Mayer. Він дивувався з того, що у нас є аеропорт, асфальтовані дороги, що люди їздять на іномарках, а на вулицях не стріляють. Йому дуже сподобалась львівська архітектура. Тому для нас важливим є ще й те, аби запрошені музиканти відкривали для себе країну і місто, щоб більше дізнавалися про нас і ставили позначки на своїх музичних картах.

DSC_9007

Перший солд-аут у !FESTrepublic. club зібрав O.Torvald. Це 1300 відвідувачів. Пізніше виступала чудова група «Вагоновожатые», але людей було значно менше. Ми привозили до Львова відомого далеко за межами України продюсера Vakula, релізи якого виходять на провідних британських лейблах. Він родом з нашого Конотопу, але в Україні почути його вдається вкрай рідко. Чесно кажучи, ми розраховували, що цей сет збере значно більше прихильників. Зрештою, не можна засуджувати людей за те, що обирають один захід, а ігнорують інші.

Щоб зявитись на європейській музичній карті, клуб повинен мати хорошу апаратуру. Ми придбали звукову систему L-Acoustics. Це авторитетна французька компанія, яка є еталоном якості. L-Acoustics – №1 у райдерних списках найвідоміших світових артистів. Апаратура налаштовується таким чином, аби слухач у всіх куточках клубу насолоджувався музикою повноцінно. Заключний звіт щодо встановлення цієї звукової системи ми отримаємо 20 січня. В цей день у нас виступатиме британський музикант, продюсер і ді-джей Smoove, який грає тільки на вінілах.

1Робимо усе, щоб у запрошених музикантів залишались приємні враження про місто і клуб. Йдеться про повне забезпечення вимог, прописаних у рейдері, і створення максимально комфортних умов для виступу. Гонорари артистів суттєво відрізняються. У когось сума складає 4000 євро, не враховуючи побутових умов, проживання, охорони і транспортування. В інших випадках ці кошти можуть покривати вже всі витрати.

Близько 60% публіки на наші концерти приїжджає з інших міст. В основному – кияни.

Львівська публіка доволі вибаглива. Коли буваєш на вечірках у Мюнхені чи Варшаві,  доводиться простояти у черзі кілька годин, щоб потрапити у клуб. При цьому є ризик, що не пропустять на фейс-контролі і без жодних пояснень відмовлять у вході. Коли у нас з’являється 20-хвилинна черга, я боюсь читати коментарі у соцмережах.

DSC_2145

Таксисти вже не запитують, як доїхати до !FESTrepublic. club. Здається, за півроку діяльності ми «познайомили» львів’ян з цією локацією. 10 хвилин їзди від центру міста – не так вже й багато, як на мене. Крім того, усі наші відвідувачі можуть скористатися безкоштовним трансфером, що курсує від Порохової вежі перед кожним концертом.

Маємо добрі стосунки із сусідами клубу. Нам не телефонують о 12 ночі і не погрожують поліцією, хоча будинки розташовані зовсім поряд. Скажу більше, наші сусіди навіть приходять на деякі івенти.

Публіка Львова, Києва чи Берліна – це абсолютно різні категорії. Працюючи ще у ринку зброї «Під Арсеналом» (нічний клуб – ред.), привозила київську команду The Erised. Ці музиканти, до речі, підписали контракт з відомим британським лейблом. У Києві на їхній концерт прийшло 2 тисячі людей. У Львові ми продали близько 150 квитків. Ті ж «Вагоновожатые» у столиці збирають повні зали, а от на крайньому концерті у Львові було не більше 300 людей.

6

Райдери українських артистів часто заганяють у ступор. Якщо закордонним музикантам достатньо випити пива після концерту, то деякі наші «зірки» вимагають віскі 5-річної витримки або ж 10 пляшок текіли.

Група Gus Gus приїде до Львова у 2017 році. У нас виникло певне непорозуміння з менеджером колективу. Їм було вигідніше поїхати в тур Мексикою, аніж виступити у нас. Це моя відповідальність, тому даю слово: ви почуєте ісландців у Львові.

Ми можемо привезти у !FESTrepublic. club артистів з топ-рейтингів. Питання лише у тому, чи прийде на них публіка, чи зможе придбати квиток за кількасот гривень. Я теж хочу бачити у Львові круті команди, але це великий ризик. Якщо хтось у Facebook створить подію з умовною назвою «Привезіть до Львова таку-то групу» і біля позначки going буде цифра 800 – ми організуємо концерт.

Фото: Йосип Гусак

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь