Спецпроєкти

Вихідні аристократа: куди йти і що слухати у Львові


14
Вишукана музика, документальне кіно, сучасний театр, небанальні прогулянки – bit.ua пропонує інтелігентну програму на найближчий вікенд. Від фільмів Віталія Манського і вистави за Францом Кафкою до прогулянок місцями, що відкривають інший Львів.

Пятниця, 10 лютого

Джазовий концерт ModaQuasimoda

Ідеальним завершенням напруженого робочого тижня стане вечір імпровізації. Джазовий квінтет Андрія Ковальського ModaQuasimoda поєднує у собі етнічні мотиви, елементи рок-фьюжну, фанку та джазу. Їхня музика написана під впливом Tigran Hamasyan, Avishai Cohen, Snarky Puppy і Mammal Hands. П’ятничний концерт для новоствореного проекту стане дебютним – пропускати не можна.

Де: арт-кав’ярня «Квартира 35» (Вірменська, 35)

Коли: 20.00

Вхід – вільний

Субота, 11 лютого

Прогулянка вулицею Коновальця

Ранок вихідного дня можна почати з прогулянки однією з найкрасивіших і досі непомічених туристами вулиць. На Коновальця завжди тихо і затишно – тут можна гуляти в будь-яку пору року. Вулиця особлива архітектурою будівель кінця ХІХ — початку ХХ століття. Кожна з них – зі своєю історією, легендами і таємницями. Варто звернути увагу хоча б на Віллу пані Франц. Будинок за проектом Яна Пєрося збудований для вдови Йосифа Франца – спадкоємниці фабрики гіпсу Юзефи Франц. Розкішна вілла у стилі необароко розташована на перетині з вулицею Мельника.

Ретроспектива фільмів Віталія Манського

На вихідних покажуть одразу три фільми відомого російського документаліста Віталія Манського, який походить зі Львова. Поки триває прокат його нової стрічки «Рідні», у Львівському кіноцентрі вирішили показати ретроспективу творчості Манського. За три дні – з 10 по 12 лютого – тут можна переглянути «Приватні хроніки. Монолог» (1999), «У променях сонця» (2015) та «Нашу Батьківщину» (2005). Останній покажуть у суботу. Стрічка «Наша Батьківщина» – ще один (поряд із «Рідними») «львівський» фільм режисера. Це його подорож у пошуках своїх однокласників з 52-ї львівської школи. У Львові мешкає лише кілька з них, а решту доводиться шукати по всьому світу.

Де: Львівський кіноцентр (вул. Володимира Великого, 14а)

Коли: 17.00

Вартість: 40 грн

Неділя, 12 лютого

Прогулянка вулицею Каліча Гора

Якщо й у неділю вам захочеться вийти на прогулянку, радимо знайти на карті вулицю Каліча Гора. На цій вулиці немає розкручених кнайп, усіляких майстерень шоколаду, магазинів з магнітами і велетенських плюшевих панд. Туристів теж не побачиш. Зате тут є старенькі вілли, збудовані наприкінці ХІХ століття. Кожна з них дихає історією. Скрипучі дерев’яні сходи у під’їздах, вишукана архітектура, мальовничі краєвиди – такі місця надихають.

Вистава «Перетворення»

Пластична драма «Перетворення» у постановці Артема Вусика побудована на психо-фізичній дії акторів. Вербальна складова у виставі відсутня. Натомість актори розмовляють з глядачами мовою своїх тіл. Пластика – алюзія душевних емоцій, які змінюються протягом усієї вистави. Метаморфози внутрішнього перетворення у тварин членів сімейства Замзи стають на противагу внутрішнього НЕперетворення самого Грегора, який до кінця залишається Людиною в оболонці жука. Кафкіанське, але вражаюче завершення вікенду.

Де: Театр ім. Лесі Українки, мала сцена (вул. Городоцька, 36)

Коли: 19.00

Вартість: 50 грн

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐