Спецпроєкти

Бізнес на благо: 5 українських соціальних підприємств, що заслуговують уваги


Благодійність в Україні — річ спонтанна: після подій революції кількарічної давності суспільство активізувалося і почало значно масовіше та більш усвідомлено жертвувати кошти на допомогу іншим.

Проте час минув, і хвиля благодійності почала спадати. Така тенденція є загальносвітовою, тому все більше людей в Україні та за кордоном починають замислюватися над організацією сталого процесу підтримки незахищених верств населення. Реалізувати цю ідею можна шляхом соціального підприємництва – бізнесу, метою якого є вирішення суспільних проблем і створення позитивних змін в житті громади. Ми відібрали 5 цікавих прикладів українського соціального бізнесу, вартих уваги та наслідування (назви клікабельні).

Пекарня «Горіховий дім»

Пекарня «Горіховий дім» була заснована в 2012 році у Львові з метою фінансової підтримки Центру для жінок, що опинилися у кризовій ситуації. Вони ж першими і почали випікати печиво та солодощі на продаж. З 2016 року пекарня відкрила два нових напрямки: кейтеринг і доставку обідів у офіс. У приготуванні страв тут використовують виключно натуральні продукти, а печиво випікають за спеціальною рецептурою, яка допомагає довго зберігати його без хімічних добавок. Замовляючи їжу та послуги в пекарні «Горіховий дім», кожен долучається до благодійності, адже частину прибутку вони скеровують на допомогу соціально незахищеним людям Львова.

Турклуб «Манівці»

Турклуб «Манівці» – це громадська організація активних людей, яка була заснована в далекому 2003-му і займається створенням туристичних мандрівок, соціально-культурних заходів, фестивалів, таборів. У 2009 році силами «Манівців» було очищено озеро за Центром творчості дітей та юнацтва Галичини, після чого з тих пір і до сьогодні там відбуваються безкоштовні тренування з водного туризму. У 2012 році учасники організували безкоштовний відпочинок у мандрівних таборах на р. Дністер для 116 дітей із неблагополучних родин. На сьогоднішній день турклуб також займається перетворенням зруйнованої насосної станції у с. Березина Миколаївського району на Соціальну мультиспортивну школу.

Соціальне підприємство «Миті»

Бренд «Миті» був заснований у 2016 році за підтримки фонду «100% життя. Київ». Місія організації – створення підприємницької діяльності для самореалізації та фінансової стабільності ВІЛ-позитивних жінок. Досягають своєї цілі організатори через виробництво засобів гігієни та догляду – мила, шампунів, бальзамів і т. д. Уся продукція складається виключно з екологічних інгредієнтів, має тверду форму і зручна в користуванні як вдома, так і у спортзалі чи у відрядженні. На допомогу незахищеним верствам населення перераховують 10% доходу. Окрім того, на підприємстві працюють жінки з особливими потребами, що дає їм змогу стабілізувати та покращити життя і матеріальний стан.

Піцерія Pizza Veterano

Піцерія Pizza Veterano почала свою роботу у грудні 2015 року в Києві. Її відкрив Леонід Остальцев після повернення з фронту. Концепція закладу проста і промовиста – тут готують страви колишні учасники АТО. Окрім працевлаштування ветеранів, 10% від прибутку направляється на допомогу постраждалим у збройних конфліктах. А ще у закладі можна купити «підвішену» піцу, яку доставлять у військовий госпіталь. Проект набув широкого резонансу і дав поштовх для розвитку власного бізнесу іншим ветеранам АТО. Так, нещодавно в столиці з’явилося кілька мобільних кав’ярень Veterano Coffee.

Львівська свічкова мануфактура

Львівська свічкова мануфактура – ще один проект, створений спільно з ГО «Народна допомога», ціль якого – підтримка Центру для жінок у кризових ситуаціях. Мануфактура була заснована в 2013 році як результат подорожей її організаторів Європою, де свічкові крамнички траплялися на кожному кроці. Оскільки Львів має давню історію виготовлення свічок, було прийняте рішення відроджувати це ремесло і робити бізнес не лише туристично привабливим, а й соціальним. Так, на початку його заснування тут працювало кілька жінок із центру для жінок. Сьогодні ж на потреби установи виділяються кошти з прибутку. В асортименті магазину представлені класичні, святкові, дизайнерські свічки та супутні аксесуари.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь