Спецпроєкти

Книги львівських графіків визнали найкрасивішими на “Книжковому Арсеналі”


У рамках міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», що з 17 по 21 травня відбувається у Києві, обрали найкрасивіші книги літературного сезону. На конкурсі «Найкращий книжковий дизайн 2017» перемогу у двох номінаціях здобули книги Творчої майстерні «Аґрафка» — «Супергерої» Олени Гусейнової (категорія «Проза і поезія») і авторська книжка-картинка «Голосно, тихо, пошепки» («Дитяча книжка»).

Книга поезії “Супергерої” Олени Гусейнової з оформленням “Аґрафки” вийшла у 2016 році. За словами авторки, ілюстраторам Романі Романишин та Андрію Лесіву вдалося не лише доповнити тексти, а й “розхитати цю міцно сплетену тканину”. Нетипова для поетичної збірки обкладинка, тяжіння до поп-арту та конструктивізму, неонові кольори, переплетіння з українською культурною традицією – ці сміливі рішення львівських графіків не могли залишитись не поміченими на конкурсі книжкового дизайну.

“Голосно, тихо, пошепки” – це пізнавальна книжка-картинка про слух, звук і тишу, про голос і мовчання, про звуки, які ми чуємо і яких не чуємо. Про те, як важливо слухати і чути одне одного. Ця книга «звучить» багатьма голосами, яскравими кольорами, цікавими фактами та промовистими візуальними образами.

«Оскільки книжка має назву «Голосно, тихо, пошепки», вона поділяється на три умовні частини: голосну, тиху і «шепітливу». Між ними немає виділених меж, але вони прослідковуються в ілюстраціях і тематиці. Принцип побудови книжки такий, що на кожному розвороті внизу є одне-два речення основної історії та меншим шрифтом подано один-два цікавих факти: звідки взялося відлуння, що таке дактиль, чим займаються сурдоперекладач, звукооператор та композитор», – розповів на презентації книги Андрій Лесів.

«Голосно, тихо, пошепки» починається миттю Великого вибуху, коли спочатку було тихо, а потім стало голосно (є навіть посилання, де можна послухати звук вибуху). «Спершу книжка мала бути сюжетною, у нас були продумані головні герої з іменами, планувалися діалоги, – каже Романа Романишин. – Та у процесі роботи ми зрозуміли, що це є зайвим, адже основний акцент має бути зовсім не на цьому. Тож ми відмовилися від героїв. Зараз існує світовий тренд – лаконічність тексту, відмова від усього зайвого, акцент на найважливішій конструкції, на яку вже нанизуються різні факти».

За словами «Аґрафки», ця книга – частина диптиху. Наступну планують присвятити зору та візуальному сприйняттю світу. «Теж хочемо поєднати нон-фікшн і філософію. Будемо говорити не лише про зір, а й про те, що кожен має своє бачення світу і дивиться на нього по-різному», – розповіли художники.

Обидві книги, відзначені на “Книжковому Арсеналі”, вийшли у Видавництві Старого Лева. Конкурс “Найкращий книжковий дизайн” відбувається за підтримки літературного фестивалю та Goethe-Institut в Україні. Goethe-Institut надає виданню-переможцю паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку.

Нагадаємо, Творча майстерня «Аґрафка» – це творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. На сьогодні у Видавництві Старого Лева вийшло п’ять їхніх авторських книг — «Антоміми» (2014), «Зірки і макові зернята» (2014), книжка-картонка «Мій дім і речі в нім» (2015), «Війна, що змінила Рондо» (2015) та «Голосно, тихо, пошепки» (2017).

Фото: ВСЛ

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь