Спецпроєкти

У Підгорецькому замку відбудеться нічний концерт класичної музики


2
Виконання постановки Ігоря Стравінського «Історія солдата» стане частиною святкування Міжнародного дня музеїв. Блискучий антимілітарний твір представлять у стінах старовинного Підгорецького замку.

«Історія солдата» Ігоря Стравінського – це музична драма для читця, трьох танцівників та інструментального септету. Виконання твору відбудеться 18 травня о 21:00. Захід відбудеться в рамках XXXVI Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози».

«Це буде не лише слухання Стравінського. Це будуть і інші атракції – фонова музика, фаготисти, реконструктори, танці давніших епох. Це буде культурний виїзд за межі Львова», – розповів директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

За його словами, перше виконання «Історії солдата» на території Радянського Союзу відбулось у 1968 році саме у Львові. Твір виконували не професіонали, а студенти консерваторії.

«Це історія про вибір людини між добром і злом, – розповів Володимир Сивохіп. – Солдат Стравінського зламався: він продав свою душу, потім хотів виграти її назад за величезні гроші. Але програв все. Це мав би бути сигнал і в наші дні – не можна заграватися. Ми звикли до казок, які мають добрий фінал, але в житті фінал буває зовсім різний. Ми відповідальні за наші дії, за наше життя тут, у цей час».

За словами Володимира Сивохіпа, жодних декорацій не заплановано – буде працювати тільки світло, яке, з одного боку, приховуватиме замкові руїни, а з іншого, навпаки, їх підкреслюватиме. Вистава триватиме годину. Перед початком на гостей чекає також театралізоване і гастрономічне дійство.

У вартість квитків входить трансфер автобусом зі Львова (від ЛОДА) до Підгорецького замку та назад, розважальна програма з 20:00, кейтерінг і театральна постановка.

Нагадаємо, Підгорецький замок – один з найцінніших і найкрасивіших замків Центрально-Східної Європи, пам’ятка архітектури національного значення, замок XVII–XVIII сторіч, епохи пізнього Ренесансу і бароко. Замок увібрав історичний колорит кількох країн – України, Литви, Польщі, Австрії і навіть США, оскільки пов’язаний з американською історією часів Другої світової війни.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь