Спецпроєкти

Комікси доведуть: як львів’янин потрапив на найбільший у світі Comic-Con


Художник зі Львова Андрій Данкович стане першим українцем, який візьме учать у San Diego Comic-Con International – найбільшому у світі фестивалі коміксів. Форум традиційно відбудеться наприкінці липня у Сан-Дієго (Каліфорнія, США).

San Diego Comic-Con International відбувається з 1970 року. Першу виставку відвідало близько 300 осіб. Зараз фестиваль збирає понад 160 тисяч фанатів коміксів, літератури жахів, фентезі, колекційних карткових ігор, відеоігор і науково-фантастичних фільмів.

Грандіозний форум у Сан-Дієго щороку відвідують провідні художники, зірки кіно і поп-культури, авторитетні видавці. Свої комікси Андрій Данкович неодноразово представляв на українських фестивалях (Kyiv Comic Con, «Книжковий Арсенал», Форум видавців, Fan Expo Odesa), а на головний комік-кон світу, зізнається, потрапив майже випадково.

«Ми (з видавцем Дмитром Хмарою. – Ред.) написали листа організаторам із запитанням, чи можливо взяти участь у Comic-Con в принципі. Нам відписали, що велика черга, потрібно чекати кілька років. Мовляв, минулого року у нас брали участь росіяни, вони чекали три роки, але, про всяк випадок, надішліть свої роботи і заповніть заявку. Ми так і зробили, ні на що не сподіваючись. А через кілька місяців нам надійшло повідомлення: ви запрошені, бронюйте стіл і приїжджайте», – розповів bit.ua Андрій Данкович.

Фото з FB Андрія Данковича

Художник працює у незвичній для своєї сфери техніці – малює комікси олівцем. При цьому сам придумує їхній сюжет, діалоги, концепцію. Тематика робіт Андрія Данковича – це подорожі в космос, інопланетні цивілізації, палеоконтакт. Торік художник видав збірку коміксів «Саркофаг», до якої увійшли три графічні новели: «Сон», «Світ 912» і «Саркофаг». Кошти на видавництво книги були зібрані на краудфандинговій платформі «Велика Ідея».

«Були випадки, коли людям була незрозуміла моя техніка, але, прочитавши книгу, вони казали: так воно і мало б виглядати. Думаю, якщо б я мавпував американські комікси – наприклад, той же Marvel – то я б точно у Сан-Дієго не потрапив. При нагоді запитаю в організаторів, що їх зацікавило в моїх роботах, але мені здається, тут відіграв роль фактор самобутності і незвичності стилю», – зазначив художник.

За участь у фестивалі Андрій Данкович і Дмитро Хмара заплатили 500 доларів. Також на них лягли витрати перельоту, проживання і друку англомовних примірників.

«Скажу чесно, після цього фестивалю я ще півроку повертатиму борги. Але якщо б проґавив цей шанс – не пробачив би собі ніколи. Насправді нам неабияк пощастило, що ми вчасно подали заявку на цю спеціальну пропозицію від організаторів. Зрештою, ми надіялися, що нам допоможуть спонсори. Оголошували про цю поїздку на київському комік-коні, на «Книжковому Арсеналі», але навіть журналісти, які пишуть про комікси, нас тоді проігнорували. Зараз ситуація дещо змінилася. Інформаційна підтримка нам дуже допомагає: читачі дізнаються про нашу роботу, купують комікси, підтримують цим нас і нашу поїздку», – каже Андрій.

У Сан-Дієго Андрій Данкович представить не лише свої роботи, а й комікси українських колег. Зокрема, перший випуск коміксу «Серед овець» Олександра Корешкова. Зараз ведеться робота над його англомовним примірником.

Нагадаємо, восени цього року заплановано вихід коміксу Андрія Данковича під назвою «Мор». Це перша робота художника у жанрі жахів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь