Спецпроєкти

Нове місце у Львові: арт-простір і музей пивної історії «Львіварня»


Днями у Львові відбулось офіційне відкриття реконструйованої «Львіварні» — першого в Україні музею пивної історії. Вишуканий інтер’єр, три поверхи, десять експозиційних залів, понад 200 унікальних експонатів — над реставрацією музейно-культурного комплексу працювали понад три роки. Ми побували у «Львіварні» і дізнались, що пропонують відвідувачам у цьому унікальному мистецькому просторі.

Понад три століття тому у Львові було збудовано першу в Україні броварню. Тому й не дивно, що у місті Лева з’явився перший український музей пивоваріння. Його відкрили ще 12 років тому, однак сьогодні, після трьох років реставрації, заклад отримує «друге життя».

Реконструйований музей пивоваріння розширився до рівня повноцінного культурно-мистецького простору “Львіварня”, що готовий приймати у своїх стінах масштабні виставки, концерти і різноманітні конференції.

«Львіварня» – це, насамперед, інтерактивний музей пивної історії. Тут розташована мікроскопічна лабораторія, завдяки якій відвідувачі можуть спостерігати за бродінням дріжджів, а також на власні очі побачити процес пивоваріння. Кожен з поверхів музейного комплексу – суцільний пивний квест, у якому хочеться знаходити і «відкривати» все більше унікальних експонатів, до яких (о диво!) можна навіть торкатися.

01/5

У день офіційного відкриття подорож експозиційними залами «Львіварні» перетворилась на справжнє театралізоване дійство. З десяток персонажів різних епох – від древнього Єгипту до батярської культури і сьогодення – розповіли гостям музею про пивоваріння свого історичного періоду.

На другому поверсі музею гості закладу довідаються про унікальні технології львівського пивоваріння. На екрані, що вбудований просто у величезний блискучий чан для варіння солоду і хмелю, можна переглянути відео з робочого процесу на пивзаводі.

Особливе відкриття чекає на відвідувачів, як тільки вони почнуть підніматись сходами на третій поверх. Напевно, жодному з них не вдасться відірвати очей від неймовірної стелі, яку можна назвати окремим витвором мистецтва. Саме тут відбувається плавний перехід від технологічного й документального (музей) до мистецького та творчого, окресленого лініями і формами.

На офіційне відкриття музею організатори запросили також молодих львівських митців, які нон-стоп, на очах у відвідувачів, малювали картини на «львівську» тематику. Особливою приємністю для гостей арт-центру стала виставка робіт провідного українського фотографа Ігоря Гайдая. Митець представив відразу два знамениті проекти – «Українці. Початок третього тисячоліття» та «Космос українського хліба». В період, коли «Львіварня» працювала у тестовому режимі, тут експонувались проекти не менш відомих українських митців – київських художників Матвія Вайсберга та Юрія Пікуля.

Варто зазначити, що провідні українські художники не так часто бувають з виставками у Львові через брак приміщення, у якому можна було б облаштувати повноцінну експозицію. Схоже, тепер це питання знято з порядку денного. Тішить і зацікавлення керівництва культурно-мистецького комплексу у співпраці з українськими митцями.

Третій поверх слугує і як дегустаційна зала. Незабаром відвідувачі зможуть тут скуштувати дванадцять сортів пива. Вже зараз можна спробувати «Львівське 1715», «Львівське Білий Лев», «Львівське Dunkel» та Robert Doms Ameracan style Ale.

01/6

Цей поверх також використовуватимуть для великих і малих заходів. Насамперед йдеться про конференції, корпоративні семінари, мистецькі атракції. Арт-зона для проведення таких подій може прийняти до трьох сотень осіб. Також тут функціонують два просторих конференц-зали на 100 та 50 осіб.

За словами творців музею, «Львіварня» має стати новою візитівкою та яскравою позначкою на туристичній мапі Львова. Аби наголосити на важливості об’єкту для розвитку міста, міський голова Андрій Садовий вручив господарям культурного простору карту міста з нанесеною на неї новою туристичною точкою – «Львіварнею».

Нагадаємо, «Львіварня» працює щодня з 10:00 до 19:00 за адресою: м. Львів, вул. Клепарівська, 18.

Фото: Ірина Роговик

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь