Спецпроєкти

Роман «Хлопчик у смугастій піжамі» вийшов у Видавництві Старого Лева


Український переклад «Хлопчика у смугастій піжамі» ірландського письменника Джона Бойна вийшов у Видавництві Старого Лева. Роман номінований на два десятки літературних премій, у тому числі на The British Book Awards, виданий 50-ма мовами світу, а у 2008 році був екранізований. Переклав бестселер Віктор Шовкун.

«Батька 9-річного Бруно – військового офіцера – підвищили по службі. І хоча хлопчика не оминає хвиля занепокоєння, що охоплює з цього приводу його найближчих родичів (німецьких інтелігентів), він очікує знайти нових друзів. Проте потоваришувати з кимось у новому місті виявляється непросто. Тож хлопчик іде до дивного табору неподалік, де живуть люди, що всі як один одягнені у смугасті піжами. Там він знаходить найкращого друга – Шмуля, що народився з Бруно в один день. Хлопцям цікаво та весело спілкуватися, хоча їх й розділяє паркан з колючого дроту. І, звісно, коли у друга трапляється біда – батько Шмуля раптово зникає – Бруно перевдягається в смугасту піжаму, щоб допомогти йому…»,  – йдеться в описі книги на сайті ВСЛ.

Роман Джона Бойна екранізував у 2008 році англійський режисер Марк Герман. Історія, що відбувається під час Другої світової війни і показана крізь очі безневинного Бруно, сина коменданта концентраційного табору, отримала чимало схвальних рецензій від кінокритиків та здобула кілька важливих премій.

«У цій драматичній історії маленький Бруно – лише провідник. Його чистий дитячий розум й не замилене брудом політичних доктрин світосприйняття показує читачу, до чого може призвести викривлена логіка дорослих, уявлення, що хтось заслуговує на життя менше за інших, а також сила долі й божевілля випадку. Про це й розповідає дивовижна книжка «Хлопчик у смугастій піжамі»… А ще про силу дружби, любові до ближнього і безкорисність», – зазначає видавець.

Роман Бойна 80 тижнів очолював список бестселерів Ірландії та очолив The New York Times Best Sellers List. Також був бестселером в Іспанії у 2007 і 2008 роках. У всьому світі продано понад 5 мільйонів примірників книги.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь