Спецпроєкти

Тиждень у Львові: «Димна Суміш», Ася Казанцева і кінопоказ просто неба


Попри сезон відпусток, культурне життя Львова не вщухає. Цього тижня до міста після 5-річної перерви повернеться «Димна Суміш», прочитає лекцію Ася Казанцева, а також презентують книгу про «гендер для всіх». Головні події останніх днів липня – в нашому огляді.

Лекція Асі Казанцевої

Лекція однієї з найвідоміших російських популяризаторок науки Асі Казанцевої викликала у Львові такий ажіотаж, що організаторам, аби вмістити всіх охочих, довелось змінювати локацію. Наукова журналістка розповідатиме про те, чому для визначення кольору сигналу світлофора потрібен розвинений мозок, чи залежить сприйняття реальності від наших очікувань і як шизофренія впливає на можливість бачити оптичні ілюзії. Розповідати про складні речі зрозумілою мовою Ася Казанцева вміє, як ніхто інший.

Фото: Яся Фогельгардт/The Village

Коли: 24 липня, 19:00

Де: Палац мистецтв, конференц-зал (вул. Коперника, 17)

Вхід вільний

Лекція Вадима Алцкана

В рамках Єврейських днів у Ратуші історик Вадим Алцкан прочитає лекцію «Відсутня сторінка у музеях: історія єврейських громад як частина багатоетнічної спадщини України». Зокрема, лектор розповість про те, як інтегрувати історію українських євреїв до музейного й освітнього простору сучасної держави. Знаючи позитивний досвід Польщі, Литви та інших східноєвропейських країн, Вадим Алцкан пояснить, чому єврейська спадщина не лише збагачує і розширює культурні та історичні традиції України, але також закладає основи її європейської інтеграції.

Коли: 25 липня; 18:30

Де: ресторан «Ратуша» (пл. Ринок, 1)

Вхід вільний

Йога у парку

Хатха-йога – це перший ступінь освоєння йоги, що збалансовує емоційний і фізичний стан, дозволяє навчитися розуміти себе, сприяє покращенню концентрації, розвиває гнучкість. Влітку спробувати на собі оздоровчі техніки може кожен охочий. Заняття відбувають щосереди у Стрийському парку. Те, що потрібно, аби налаштуватись на хороший лад і напрацювати стресостійкість.

Коли: 26 липня, 19:00

Де: Стрийський парк (галявина біля озера)

Вартість: 40 грн

Лекція про подорожі

Як подорожувати світом дешевше, ніж жити у Львові? Відповідь знають мандрівники Павло Гарусов і Юлія Черешня, які проїхали автостопом більше двадцяти країн і побували на чотирьох континентах. Вони літали на повітряній кулі в Кападокії, пересікали пустелю на верблюді, блукали древніми шляхами Багана, підіймались вище хмар у парку Чжанцзяцзе, кружляли на сандборді пісками Сахари і не тільки. Також знають, як жити в дорогих готелях і  подорожувати на $3,5 на день. Про це й розкажуть на зустрічі.

Коли: 26 липня, 19:30

Де: вул. Лемківська, 15 (вхід з Хімічної)

Вхід вільний за умови реєстрації

Кіно просто неба: фільм «Жива»

Літо – ідеальний час для перегляду кіно просто неба. В четвер у сквері «На валах» покажуть історичну драму «Жива» режисера Тараса Химича. Неймовірна (а головне – реальна) історія Анни Попович, що сталася у 1950-х, знайшла достойну екранізацію. Не забудьте прихопити килимок.

Коли: 27 липня; 21:00

Де: сквер «На валах»

Перегляд безкоштовний

Презентація книги «Гендер для всіх. Виклик стереотипам»

Про гендер, його ознаки і засади, про існування гендерної нерівності, заборонені для жінок професії, дискримінацію чоловіків, ейджизм і ромофобію розповідатиме на презентації своєї книги Тамара Марценюк – соціологиня, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, дослідниця соціальної проблематики і гендерної нерівності. Буде гаряче і змістовно.

Коли: 28 липня, 18:00

Де: Перша Львівська Медіатека (вул. Мулярська, 2А)

Вхід вільний за умови реєстрації

Концерт проектів Bryozone, «Зелені сестри» і p.m

Вечір жіночої музики відбудеться у п’ятницю в Актовому залі Fredra.61. Bryozone – таку назву має музичний проект одеситки Анни Брижатої. Анна поєднує цілу низку напрямів електронної музики – від Techno до IDM і Lo-Fi. Під лаконічною назвою p.m ховається Поліна Мацкевич – кримчанка, яка зараз мешкає в Одесі. Космічні «Зелені сестри» – це Євгенія Горяінова, Лілія Заревенна і Ольга Василишин. Дівчата використовують незвичні інструменти народів світу та дивовижні костюми, вишиті власноруч.

Фото з FB-сторінки Zeleni Sestry

Коли: 28 липня, 22:00

Де: Актовий зал Fredra.61 (вул. Зелена, 20)

Вартість: 100 грн

«Димна Суміш» і The  Gitas

1 квітня 2012 року. Львів, фестиваль «Руйнація». Саме тоді відбувся останній виступ групи «Димна Суміш» перед припиненням концертної діяльності. У липні 2017-го, після багаторічної перерви, колектив на чолі з Сашею Чемеровим повернувся на сцену. Вже відбулись концерти у Києві і на фестивалі «Файне місто» у Тернополі. На черзі – Львів. Подальша доля групи залишається невідомою. Судячи з кількох інтерв’ю Чемерова, він і надалі концентруватиметься на проекті The Gitas, який теж виступить у Львові.

Фото: Dima Kunitski

Коли: 29 липня, 20:00

Де: !FESTrepublic.club (вул. Старознесенська, 2426)

Вартість: 200 грн

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь