Спецпроєкти

“Кіт Ґаватовича”: що покажуть на театральному фестивалі у Стрийському парку


Уже вдруге осінь у Львові розпочнеться з театрального фестивалю просто неба «Кіт Ґаватовича», який 2–3 вересня відбуватиметься поблизу кінотеатру «Львів» у Стрийському парку. Цього року організатори робитимуть акцент на перформативних практиках у театрі.

Під час фестивалю відвідувачі матимуть змогу не тільки подивитись вистави різних театрів, а й взяти участь в обговореннях, дискусіях і акторських тренінгах.

«Наразі ми ще не можемо оголосити імена наших гостей. Скажу лише, що хедлайнером першого фестивального дня буде дуже відомий кіноактор. Він привезе виставу, яку львів’яни ще не бачили. Те, що цей актор грає у театрі, для багатьох може стати новиною. Завершенням другого дня стане шоу від київського режисера, яке він готує спеціально для фестивалю», – розповіла у коментарі bit.ua програмна директорка фестивалю «Кіт Ґаватовича» Єва Якубовська.

Також в рамках фестивалю відбуватимуться «сніданки з зірками». В перший фестивальний день – з театральною та кіноакторкою Риммою Зюбіною («Гніздо горлиці»). З ким «снідатимуть» другого дня – наразі таємниця. За словами організаторів, це екстравагантний і широковідомий драматург.

«У рамках фестивалю відбудеться дискусія на тему жінки в театрі, гендерної дискримінації. В обговоренні візьмуть участь засновниця Дикого театру Ярослава Кравченко, екс-завліт Театру Лесі і співзасновниця «Драми.UA» Оксана Данчук, співзасновниця «Запорізької нової драми» Вікторія Петрова, директорка Львівського театру ляльок Уляна Мороз. Модеруватиме дискусію Ірина Магдиш. В обговоренні візьмуть участь і чоловіки, які теж відомі у театральній сфері. Наступного дня дискутуватимуть на тему еволюції посади завідувача літературною частиною в театрі – не менш важлива тема», – зазначила Єва Якубовська.

У суботу, 2 вересня, театральна майстерня “Art & Гарт” із Сєвєродонецька покаже авторську інтерпретацію п’єси Семюела Беккета – виставу «godo 2.0». Тренінг і лекцію, присвячені перформативній складовій сучасного театру, проведе київський перформер, викладач акторської майстерності і послідовник Єжи Ґротовського Ігор Аронов. А львів’янка Марія Бакало продемонструє тонкощі контактної імпровізації.

Наприкінці липня організатори оголосили конкурс для театральних колективів, які хочуть представити свої постановки під час фестивалю. Участь у конкурсі можуть брати як професійні, так і аматорські театри. Найкращий проект, який обере журі (оцінюватиме команда організаторів і театральних критиків), потрапить до фестивальної програми.

Партнером «Кота Ґаватовича» цього року стане Видавництво Старого Лева, яке матиме на фестивалі лаунж-зону, де можна відпочити, полежати на гамаку чи почитати книжку. Також на фестивалі діятиме простір для дітей, де працюватимуть аніматори.

Вхід на всі заходи фестивалю – вільний.

Нагадаємо, театральний фестиваль просто неба «Кіт Ґаватовича» вперше відбувся минулого року у Парку культури. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь