Спецпроєкти

Кіт Ґаватовича: 7 головних подій театрального фестивалю у Стрийському парку


Вже вдруге осінь у Львові розпочинається з театрального фестивалю просто неба «Кіт Ґаватовича». Офіційне відкриття - вже сьогодні. А головні події фестивалю триватимуть впродовж вихідних на сценічному майданчику поблизу покинутого кінотеатру «Львів» у Стрийському парку. Вхід на події традиційно вільний. З насиченої фестивальної програми ми обрали сім подій, які неодмінно варто відвідати.

Вистава «Жмут»

Відкриє театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» його співзасновник – театр «Склад 2.0». В основі нової вистави «складівців» – п’єса «Жіноча анатомія» Юрія Тарнавського. Прем’єра відбулась влітку на арт-сцені фестивалю Atlas Weekend у Києві.

У короткому описі постановки «Жмут» зазначається, що на перший погляд історія може здатись доволі прозаїчною, позаяк йдеться про одвічні стосунки жінки і чоловіка. Однак робити поспішні висновки не варто – пластика та деталі виконання цього твору говорять про значно більше: це історія про «тут і зараз», про те, як люди покидають рідні домівки, як бояться справжніх почуттів, аби не прив’язуватись до місця.

Вистава “Жмут” театру “Склад 2.0”

Коли: 1 вересня, 18:00

Де: камерна сцена Театру ім. Лесі Українки

Вхід за запрошеннями

Сніданок з Риммою Зюбіною

«Зіркові сніданки» стали доброю традицією «Кота Ґаватовича». Цього року суботній ранок розпочнеться зустріччю просто неба з провідною акторкою київського Молодого театру Риммою Зюбіною. У 2016-му Римма зіграла головну роль у фільмі «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, а загалом за її плечима понад 60 кінопроектів (не лише українських). Формат «сніданків» передбачає вільну розмову на різні теми – як мистецькі, так і соціальні. Риммі Зюбіній є що сказати в обидвох сферах – лиш би встигнути за 45 хвилин.

Кадр з фільму “Гніздо горлиці”

Коли: 2 вересня, 11:00

Цей та інші заходи відбуватимуться на сценічному майданчику поблизу кінотеатру «Львів» у Стрийському парку. Вхід вільний.

Обговорення «Страх і гендерна нерівність у театрі»

Вже не вперше в рамках фестивалю відбуваються дискусії не непрості теми, яких рідко торкаються в публічному просторі. Становище жінки в театрі обговорюватимуть директорка Львівського театру ляльок Уляна Мороз, директорка і продюсерка київського Дикого театру Ярослава Кравченко, співзасновниця «Запорізької нової драми» Вікторія Петрова, акторка Молодого театру Римма Зюбіна, завліт львівського Театру Лесі Оксана Данчук і театральний та кіноактор Ігор Аронов. Модеруватиме розмову культурна менеджерка Ірина Маґдиш. Без сумніву, найгостріша дискусія цьогорічного фестивалю.

Коли: 2 вересня, 12:00

Трагікомедія godo 2.0

Вперше на фестиваль завітає театр з Донбасу. Театральна майстерня «Art & Гарт» із Сєвєродонецька представить авторську інтерпретацію п’єси Семюела Беккета — виставу godo 2.0. На сцені – двоє: Володимир (Захар Бенько) і Естрагон (Антон Федоров). Хто чекатиме Ґодо і навіщо режисер Олександр Шмаль переносить дію у крихітний простір десь високо над землею? На ці запитання отримаємо відповідь у суботу ввечері. Мова вистави – російська.

Сцена з вистави godo 2.0

Коли: 2 вересня, 19:00

Трагікомедія «Синій автомобіль»

Хедлайнером першого фестивального дня стане вистава Ігоря Славинського, в основу якої лягла п’єса Ярослава Стельмаха. У ролі «А» – єдиного актора цієї моновистави – актор столичного Молодого театру Олексій Вертинський. У постановці йтиметься про те, як непросто бути творчою людиною, як важко народжуються слова, з них – речення, а з речень – твори, що стають книгами. «Артист тримає глядача у цікавості і напрузі з першої до останньої хвилини, розповідаючи в короткому спектаклі про довге і змістовне життя свого персонажа», – інтригують організатори. Вистава має обмеження у віці: 16+.

Олексій Вертинський зіграє у моновиставі “Синій автомобіль”

Коли: 2 вересня, 21:00

Вистава «Медея»

Наприкінці липня організатори оголосили конкурс для театральних колективів, які хочуть представити свої постановки під час фестивалю. Пощастило перформативному театру BEDLAM. На сцені «Кота Ґаватовича» кияни представлять свою виставу «Медея». «Актори задіяли всі стихії, голос проникав скрізь, мелодія інструментів перетворювалась у вібрації всередині легень і кісток, занурювала в досвід тисячоліть», – ділиться враженням від показу «Медеї» одна з відвідувачок у Facebook.

Театр BEDLAM

Коли: 3 вересня, 18:00

Вистава «Монолог про найважливіше»

Незалежний харківський театр «Арабески» представить авторське прочитання п’єси «Монолог про найважливіше» Мажени Садохи. Цей текст було написано як протест проти втручання влади у справи одного з найважливіших сучасних театрів Польщі – Польського театру у Вроцлаві. Гострі політичні тексти Мажени Садохи поєднуються з лірикою Сергія Жадана і Юрія Андруховича, які виконує добре знаний у Львові Місько Барбара. Не пропустіть сніданок з останнім у неділю вранці.

Коли: 3 вересня, 21:15

Фото з Facebook-сторінок театрів, які беруть участь у фестивалі

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь