Спецпроєкти

Театр просто неба: у Львові розпочався проект вуличних вистав


У Львові стартував проект вуличних вистав «Театр просто неба». Вчора, 7 вересня, о 21:00 в Італійському дворику (пл. Ринок, 6) Перший театр представив постановку «Ромео і Джульєтта» (в перекладі Юрія Андруховича).

Трагічна історія юних веронців із ворожих родин, поставлена режисером Вадимом Сікорським, відкрила 98-й сезон Першого театру. Всі квитки на виставу було продано.

Це вже другий показ “Ромео і Джульєтти” в Італійському дворику. Прем’єра вистави у вуличному форматі відбулась влітку в рамках фестивалю “Ніч у Львові”. Тоді на показі був присутній і автор перекладу п’єси – письменник Юрій Андрухович. У своєму перекладі Андрухович відходить від необарокової й переходить до постмодерністської традиції перекладу.

Сцена з вистави “Ромео і Джульєтта”. Фото: Перший театр

За словами координаторки інноваційних програм в галузі культури ЛМР Марти Іванишин, вистави просто неба у Львові триватимуть й надалі. Можливо, не лише в Італійському дворику.

«Ми хочемо, щоб Перший театр був не лише в театрі, але й за його межами. Зараз ми стартуємо з Італійського дворику, де проект триватиме протягом вересня (наскільки нам дозволятиме погода), адже тут будуть проходити вистави просто неба. Ми бачимо, що є для цього потреба, є відповідний результат. Чому б і не розпочати такі перегляди вистав? Це перший наш проект такого формату. Власне, театр за межами театру, в різних двориках. Зараз ми говоримо про Італійське подвір’я. Має бути постійне життя між театром і його відвідувачем», – зазначила Марта Іванишин.

Однак задоволеними після показу виявились не всі відвідувачі.

“Вистава дуже сподобалась, актори грали чудово. Але організації – жодної. Навіщо продавати стільки білетів, якщо фізично не можете помістити таку кількість людей? Глядачі стояли на балконах (бо сидів мало хто). Спробуйте простояти дві години (ще й на каблуках), тіснитися, половина людей майже нічого не бачили, дехто взагалі не витримав і пішов. І це все за 100 гривень. Такий собі екстрим-тур у театр. Усіх грошей не заробиш”, – обурюється відвідувачка Анастасія Максименко на сторінці заходу у Facebook.

Фото на головній – з Facebook-сторінки фестивалю “Ніч у Львові”

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь