Спецпроєкти

Sztuka kochania: що подивитись на фестивалі сучасного польського кіно


2
З 6 по 15 жовтня у Львові триватиме шостий фестиваль сучасного польського кіно «Під Високим Замком». На огляд глядачів представлять майже три десятки фільмів, що репрезентують сучасний стан польського кінематографа.

За словами організаторів, головною метою фестивалю є підвищення знання про культурну спадщину Польщі, її історію та сучасні суспільні проблеми.

У рамках кінофестивалю до Львова завітають режисер фільму «Зірки» Ян Кідава-Блоньські, видатний футболіст Ян Банась, доля якого стала основою подій фільму «Зірки», режисер Януш Маєвскі, авторка книжки «Януш Маєвські. Фільм – це жінка його життя” Зофія Туровска та струнний квартет MozART Group із музичним кабаре.

Прем’єра фільму “Зірки” Яна Кідави-Блоньського відбулась у травні цього року. “Це захоплююча, весела, але й ностальгічна подорож до світу юнацьких мрій, які визначають мету і напрям життя героїв. І все це на фоні неймовірного сілезького темпераменту та спогадів визначних моментів польського футболу. Канвою подій є доля знаного сілезького футболіста Яна Банася – зірки “Полонії Битом”, “Гурніка Забже” і збірної Польщі епохи Казімєжа Ґурського”, – йдеться в короткому описі стрічки.

Відкриє фестиваль комедія “Життя має тривати” (реж. Мачєй Мігас). Це історія трьох місяців з життя людини, яка дізнається, що рівно стільки часу залишилося їй, щоб виправити всі життєві помилки. Фільм натхнений історією актора Тадеуша Шимкова.

Завершить програму першого фестивального дня біографічний фільм “Сліпота” (реж. Ришард Буґайскі).  Історія останніх років життя Юлії Бристіґер. Вона знана як “Кривава Луна”, в 50-х роках займала високу посаду в державній службі безпеки, під кінець життя була зв’язана із середовищем закладу для сліпих у селі Ляски і стала ревною католичкою.

У рамках нічної програми глядачі матимуть змогу переглянути стрічку “Малий Якуб” (реж. Маріуш Бєліньскі). 

Фільм “Мистецтво кохання” (Sztuka kochania) Мар’ї Садовської — це історія про відому лікарку і авторку найпопулярнішого в Польщі порадника про кохання. Долю Міхаліни Віслоцької (1921–2005) простежуємо на трьох різних етапах її життя, в результаті чого було написано і видано “Мистецтво кохання”. Знана гінеколог посвятила роки на змагання з консервативними звичаями та боротьбу з бездушною цензурою. Розповідь про створення “Мистецтва кохання” Міхаліни Віслоцької — це історія сексуальної революції в часи ПНР.

З повною програмою шостого фестивалю “Під Високим Замком” можна ознайомитись на офіційному сайті.

Фільми фестивальної програми показуватимуть у 4 локаціях:

  • “Кінопалац”, вул. Театральна, 22
  • Кінопалац «Копернік», вул. Коперника, 9
  • Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, вул. Лесі Українки, 1
  • Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7

Вартість квитків — 30 грн.

Фото на головній — кадр із фільму “Мистецтво кохання” (Sztuka kochania) Мар’ї Садовської

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь