Спецпроєкти

#ДівчатаРулять: Фонд Олени Пінчук та bit.LIVE запускають соціальне шоу про гендерні стереотипи в Україні


З 4 вересня в рамках проекту «Я зможу!» Фонду Олени Пінчук на bit.LIVE щотижня виходитиме соціальне шоу #ДівчатаРулять. Місія шоу – звернути увагу на існуючу дискримінацію жінок у різних сферах життя, а також довести, що жінки в Україні можуть бути успішними та самодостатніми. Проект, який створює нові рольові моделі для українських дівчат, реалізується за сприяння Фундації Кока-Кола.

Усього шоу складається з 10 серій, кожна з них присвячена певному напрямку діяльності або сфері життя: наука, спорт, бізнес, шоу-бізнес, медіа, IT-індустрія, сім’я, ЛГБТК+ тематика. У кожній серії героїня в автомобілі, забрендованому хештегом #ДівчатаРулять, підвозить випадкових перехожих різного віку та статі та питає їх про ставлення до гендерних ролей як в особистому, так і в професійному житті.

Один із найпоширеніших існуючих стереотипів в Україні – жінки не вміють керувати. В шоу #ДівчатаРулять десять героїнь на власному прикладі руйнують цей міф. А також й інші сексистські шаблони: «хатня робота – відповідальність жінки» (цю думку поділяють 80% українців), «жінки не можуть обіймати керівні посади» (лише 6% українців не підтримують), «чоловік – глава сім’ї» (76% українців підтримують).

«Чому 80% українців вважають, що приготування їжі – це цілком прерогатива жінки і при цьому не уявляють її в ролі шеф-кухаря? А якщо ви спробуєте погуглити українські рейтинги, то на двадцять п’ять шефів-чоловіків припадає лише три жінки”, – обурюється рестораторка Алла Беленкова, одна з героїнь шоу.

Також за кермом авто в шоу #ДівчатаРулять опинилися травесті-діва Монро, співачка Даша Астаф’єва, ведуча Аніта Луценко, бізнесвумен Ірина Терех і Катерина Возянова, вчені Дарина Лосєва та Світлана Вовк, журналістки Оксана Павленко та Аліна Шубська, громадські активістки Ніна Потарська і Віта Чигрина та інші.

Один із неочікуваних висновків проекту: під час інтерв’ю з’ясувалося, що дискримінація в нашому суспільстві працює в обидва боки.

«Коли я шукала няню, я натрапила на оголошення від чоловіка. Я подумала, що це дивно, що тридцятирічний чоловік сидить за гроші з шестимісячною дитиною. А потім я зрозуміла, що це таке ж стереотипне мислення, як вважати жінку-водія чимось протиприродним. З цим можна і треба боротися”,– не полишає надії Ірина Терех.

Проект у цифрах

  • Зняли 10 героїнь.
  • Опитали понад 75 перехожих і 2 мотоциклістів.
  • Підвезли 68 попутників.
  • Проїхали 2 074 км.
  • Витратили 870 літрів дизеля.
  • Написали 120 сторінок сценаріїв, текстових коментарів і маршрутів.
  • Відзняли більше 95 годин матеріалу.
  • Зловили більше 200 косих поглядів.
  • Вислухали 108 сексистських коментарів під час зйомок.

Де дивитись

Шоу виходить щотижня на Facebook-сторінці та YouTube-каналі bit.LIVE, у трансляціях онлайн-телебачення в рамках lifestyle-медіа bit.ua.

Історія проекту

Проект «Я зможу!» створений для того, щоб жінки, які стали відомими завдяки своїй успішній роботі в політиці, бізнесі, моді, соціальних і благодійних проектах, могли ділитися досвідом і знаннями з молоддю, підтримувати молодих жінок, які знаходяться на початку свого шляху, допомагати їм досягти успіху в кар’єрі. У проекті «Я зможу!» жінки-лідери діляться досвідом і знаннями з молоддю. Але також за допомогою може звернутися будь-яка жінка, яка знаходиться на шляху до своєї мрії.

Презентація проекту, який реалізує Фонд Олени Пінчук за сприяння Фундації Кока-Кола, відбулася в листопаді 2017 року в Національному музеї Тараса Шевченка.

У рамках проекту відомі українки записали короткі відеоінтерв’ю, в яких вони розповіли свої життєві історії. Вони мають стати джерелом натхнення для тисяч молодих жінок, які сьогодні на самому початку своєї кар’єри та не завжди впевнені у власних силах. Кожна жінка, яка погодилася розповісти про своє професійне зростання, прочитає серію лекцій, проведе декілька зустрічей із молодими жінками, стане для них ментором.

Зараз менторами проекту стали більше 30 відомих жінок. Серед них журналістки Оксана Соколова та Олена Фроляк, спортсменки Лілія Подкопаєва та Аліна Шатернікова, народні депутати Олена Кондратюк, Ольга Белькова та Марія Іонова, дизайнерки Анна Октябрь та Світлана Бевза, голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, державні службовці, науковці, керівники великих міжнародних компаній і корпорацій.

У першу чергу проект спрямований на те, щоб створити нові рольові моделі, розповісти історії успіху, продемонструвати, як багато жінок в Україні посідають відповідальні посади, керують власним бізнесом і стають відомими у творчих професіях.

Щоб доєднатися до проекту, необхідно зайти на сайт ican.org.ua та відправити заявку на запрошення спікерів проекту в українські школи та виші або відправити запит на менторство.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь