Чому “Чорнобиль” — кращий серіал 2019 року (і ваш порятунок після “Гри престолів”)
“Гра престолів” нарешті завершилась, вибісивши всіх фанатів – причому настільки сильно, що довелося створювати сервіс психологічної підтримки для постраждалих після останньої серії. Але у світі знайшовся бальзам на вашу пошматовану душу – міні-серіал “Чорнобиль”. Не приховаємо – від нього нестерпно болить, але зцілювальний ефект не змусить на себе довго чекати. Розказуємо, чому “Чорнобиль” – найліпший серіал цього року (і, відповідно, чому варто подивитися).
Бо в нього найкращий рейтинг на IMDB
“Чорнобиль” обігнав Breaking Bad та Game of Thrones. А це вже про щось говорить.
Бо він атмосферний
Звісно, це не якась лампова атмосфера. І дивитися на людей, які не зрозуміли, що за трагедія насправді відбулася, страшно і боляче. Але всі деталі і подробиці створюють атмосферу, що змушує серіал лишатися в пам’яті (і іноді мурашитися при перегляді).
Бо ви дізнаєтеся про те, що насправді відбувалося в 1986
Чорнобиль – це важка тема. Але оминути її ніяк: це невід’ємна частина нашої історії. Якщо ви ще не готові читати книгу Алексієвич “Чорнобильська молитва”, а фільм “Аврора” вже давно подивилися, і вам було замало, – серіал точно для вас.
Бо він реалістичний навіть у деталях
Звісно, без художності та додавання персонажів, яких в реальності не було, не обійшлося. Але автори підійшли до проекту з розумом і любов’ю: там ви не знайдете недоречних пляшок (привіт, “Гра престолів”) чи ще якихось занадто сучасних атрибутів. Навіть вимикачі виглядають автентично. А саме цього після купи серіальних ляпів ми й хотіли побачити.
Бо його не розтягнуть на мільйон серій
У “Чорнобилі” всього лише пять серій, і дехто вважає це мінусом. Але, на нашу думку, це безперечний плюс: ніякого розтягування сюжету, нових недолугих персонажів і закінчення першого сезону з підводкою до другого. Міні-серіал не зіпсують відверто поганим продовженням, і після перегляду не залишиться ніякого нудотного післясмаку.
Бо там грає Стеллан Скарсгорд
Батько цілої акторської ватаги (і того самого Пеннівайза з нового “Воно”, до речі”), який і сам є класним актором. Подивитися на Скарсгорда-старшого, що грає радянського чиновника, безперечно, варто. Інші актори, до речі, теж не підводять.
Бо персонажів не ідеалізують
Те, що герої в якісь моменти викликають відразу, – природньо. В той же час людяність у них не відняти, інша справа – її не одразу можна побачити. Ми вже вдосталь надивилися на ” 100% хороших” і “абсолютно поганих” – настав час для неоднозначних, у яких легко впізнати себе.
Бо його багато критикують
Якби відгуки були лише позитивними, ми б щось запідозрили. А від критики нікуди не подітися – значить, серіал байдужим не залишив. Його хочеться коментувати, сперечатися з творцями, відшукувати недоліки і критикувати тих, хто його зацінив. І це найголовніший плюс.