Спецпроєкти

Україна ще на крок наблизилася до легалізації медичного канабісу


У Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин підтримали реєстрацію законопроекту про легалізацію медичного використання канабісу. Про це повідомляє Liga.net.

Документ мають зареєструвати в парламенті вже цього тижня.

“Рішення наступне: ми подаємо законопроект, який приймається в першому читанні, беремо це за основу, а далі розглядаємо варіанти розвитку цього напряму”, – підкреслив член комітету Георгій Логвінський. Інші представники комітету одностайно підтримали запропонований проект рішення.

Свою думку про легалізацію канабісу задля медичного використання вже висловила Уляна Супрун. Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я повідомила – медичний канабіс може допомогти щонайменше 2 мільйонам українців з хронічними болями. Зокрема, це стосується онкохворих пацієнтів.

“Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно, з певними застереженнями, – нормальна світова практика. Медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів і дозволений, наприклад, у 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто-Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб”, – пояснила Супрун.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь