Спецпроєкти

Коли почне діяти новий “Український правопис”


У МОН України повідомили, що вже 3 червня на офіційних сайтах буде опублікований повний текст оновленого проекту. Власне, саме з цієї дати рекомендують застововувати норми і правила, що закріплені в редакції.

Запроваджувати нову редакцію правопису в усі сфери діяльності, зокрема в освітній процес, будуть поступово. Над етапами імплементації зараз працюють в міністерстві.

Нагадаємо, що активне громадське обговорення змін відбулося восени минулого року. Під час затверждення правил розглядалися різні пропозиції від наукових установ, органів влади, представників місцевого самоврядування та окремих громадян.

Про нові правила ми вже писали: щоби ви встигли все вивчити та звикнути до нового правопису. До речі, нововведення викликали бурхливу реакцію в соцмережах – далеко не всім сподобалося, і на адресу розробників “Українського правопису” лунали нелітературні вислови. Проте нова редакція насправді спрощує написання деяких слів, а також дає можливість варіативного написання. Тож вимикайте свого внутрішнього консерватора, бо зміни точно не зроблять наше життя гіршими.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь